Niepodległość i patriotyzm oczami przedszkolaków z Tęczy

  • KW
  • 2016-11-10 12:42:35
Niepodległość i patriotyzm oczami przedszkolaków z Tęczy
  • Foto: TV Gawex

11 listopada i przypadające na ten dzień Narodowe Święto Niepodległości to szczególna data dla narodu polskiego. W całej Polsce odbywają się wówczas rozmaite uroczystości upamiętniające odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów. Jest to również dzień ustawowo wolny od pracy, dlatego we wszystkich szkołach i placówkach pozaszkolnych, wszelkie akademie upamiętniające to święto odbywają się dzień wcześniej. Tak było również dzisiaj (10.11) w szczecineckim Przedszkolu Tęcza.

Niepodległość i patriotyzm to słowa, których z pewnością małe dzieci nie są w stanie zrozumieć tak jak młodzież czy osoby dorosłe. Jednakże nie znaczy to też, że nie możemy o tym z nimi rozmawiać. Warto mówić i używać pojęć patriotyzm i ojczyzna, aby dziecko z nimi się oswajało, by poznawało historię Polski i potrafiło o niej opowiadać. Doskonałą okazją do tego są obchody Święta Niepodległości i akademie szkolne organizowane z tej okazji.

W szczecineckim Przedszkolu Tęcza uroczysty montaż słowno-muzyczny odbył się dzisiaj (10.11) przed południem. Starsze przedszkolaki zaprosiły na wydarzenie swoich młodszych kolegów i koleżanki. Dzieci wspólnie odśpiewały hymn państwowy, a następnie zaśpiewały kilka piosenek i przypomniały w wierszach historię Polski. Prawdziwą ''atrakcją'' uroczystości był zawodowy żołnierz - tata dziewczynki uczęszczającej do tamtejszego przedszkola, który również wystąpił przed zebraną publicznością. Jak podkreśla nauczyciel dzieci Marzena Charmuszko, maluchy bardzo chętnie brały udział w przygotowaniach do dzisiejszej akademii i na uznanie zasługuje fakt, że przygotowały się najlepiej jak potrafiły. Zarówno pod względem wykonań, jak i odświętnego stroju.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (10.11) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: