Zakład Karny w Szczecinku dla recydywistów

  • KW
  • 2016-11-09 15:18:26
Materiał wideo:

Zakład Karny w Szczecinku przechodzi niemałą reorganizację. Do tej pory w szczecineckim więzieniu kary pozbawienia wolności odbywali więźniowie z tzw. pierwszym wyrokiem. Od kilku tygodni ten stan rzeczy się zmienia i do szczecineckiego zakładu penitencjarnego przewożeni są więźniowie ze znacznie szerszą kartoteką, z kilkoma wyrokami na koncie.

Zarządzeniem Dyrektora Generalnego Służby Więziennej z 6 października bieżącego roku, dokonano zmiany przeznaczenia szczecineckiego zakładu karnego. Do tej pory, pomimo iż cały czas był on zakładem zamkniętym, to więźniowie w nim przebywający odbywali tzw. pierwszy wyrok. W chwili obecnej ten stan się zmienia i do szczecineckich kazamatów przewożeni są więźniowie ze znacznie dłuższą przeszłością więzienną. W chwili obecnej dokonywane są transporty więźniów zarówno tych, którzy opuszczają szczecineckie kazamaty, jak również w drugą stronę, czyli nowo przybyłych więźniów. Osadzeni są transportowani do innych jednostek, tych pobliskich i odległych no i przyjmujemy na stan skazanych recydywistów penitencjarnych. Aktualnie jest ich niewielu, ale docelowo możemy ich przyjąć 209, gdyż tyle mamy miejsc - mówi mjr Paulina Łamińska, starszy wychowawca działu penitencjarnego ZK Szczecinek.

Zmiana przeznaczenia jednostki nastąpiła na wniosek dyrektora okręgowego służby więziennej w Koszalinie, więc przypuszczać należy, że zaistniało takie zapotrzebowanie na miejsca dla tej kategorii osadzonych. Dla nas to radykalna zmiana w populacji osadzonych, jednakże jako funkcjonariusze służby więziennej i jesteśmy przygotowani na wszelkie ewentualności - dodaje nasza rozmówczyni i zaznacza, że lokalna społeczność może być spokojna, gdyż zakład w Szczecinku jest typu zamkniętego o pełnym systemie ochrony. Zakład Karny w Szczecinku zatrudnia 85 funkcjonariuszy i 3 pracowników cywilnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: