Sukcesy zawodników MKP Szczecinek w biegach niepodległości

• 2016-11-08 12:23:03

W ostatnia niedzielę (06.11) w Okonku odbył się Bieg Niepodległości na dystansach 5 i 10 km. W zawodach w biegu głównym na 5 km startowało 6 zawodników Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek.

W kategorii mężczyzn jako pierwszy linię mety minął nasz triathlonista Igor Siódmiak z czasem 17:39 s. Dużym sukcesem w tym samym biegu z zawodnikami dorosłymi osiągnął 13-letni Kacper Grześ, który zajął 5 miejsce pozostawiając w pokonanym polu kilkudziesięciu "dorosłych" biegaczy. Jeszcze większą niespodziankę w biegu kobiet na 5km sprawiły dziewczęta. Hanna Skrobanek, 11-latka, zajęła drugie miejsce ustępując pola tylko jednej seniorce. Osiągnęła wspaniały czas 22:22s. Trzecie miejsce w tym biegu zajęła następna zawodniczka 13-letnia Aleksandra Baranek. 5 i 6 miejsce zajęły kolejne zawodniczki: Zosia Skrobanek i Patrycja Nerć.

Sukces naszych zawodników cieszy tym bardziej, że startowali wraz z dorosłymi zawodnikami profesjonalnie trenującymi bieganie. Nasi zawodnicy trenują przede wszystkim pływanie, ale startują również w zawodach triathlonowych, wielobojowych i biegowych potwierdzając jak zdrową i wymagającą dyscypliną jest pływanie - podsumowuje Prezes MKP Szczecinek Kamil Biegański.