Zwycięski come back Antoniego Biedziuka

• 2016-11-08 10:14:10

W minioną niedzielę (06.11) w hali sportowej Milenium w Kołobrzegu rozegrany został tradycyjny otwarty turniej tenisa stołowego, upamiętniający 98. rocznicę Święta Niepodległości.

Turniej zgromadził na starcie kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach. Przedstawicielami regionu szczecineckiego była dwójka zawodników - Antoni Biedziuk, który niecałe cztery miesiące temu uległ ciężkiemu wypadkowi na przejściu dla pieszych oraz Zbigniew Brach. Występowali oni w kat. +55, gdzie zaprezentowali się znakomicie: Antoni Biedziuk zajął miejsce pierwsze pokonując w finale tenisistę ze Szczecina Janusza Żukowskiego w stosunku 3:1. Był to jego jedyny przegrany set w zawodach, w czołówce uplasował się również Zbigniew Brach zajmując piątą lokatę.

Szczerze mówiąc, jechałem na zawody z duszą na ramieniu - mówi A. Biedziuk. Obrażenia, które odniosłem podczas wypadku są dopiero w trakcie leczenia (m. in. niezrośnięte kości), bardzo utrudniają mi codzienne funkcjonowanie, nie mówiąc już o normalnym treningu. Jednak dni spędzone w łóżku szpitalnym tak mi się dały we znaki, iż postanowiłem zaryzykować. Muszę przyznać, iż zostałem bardzo ciepło przyjęty i otrzymałem ogromne wsparcie od naszego środowiska. Wynik oczywiście cieszy, ale wartości pozasportowe jakich doznałem są bezcenne.