Gala Fotografii Sportowej w Szczecinku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-11-07 15:36:04
Gala Fotografii Sportowej w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

W miniony weekend w naszym mieście odbyła się uroczysta Gala Fotografii Sportowej. Podczas trzeciej edycji Polskiego Konkursu Fotografii Sportowej poznaliśmy tegorocznych zwycięzców - znakomitych fotoreporterów i amatorów fotografii sportowej. Wszyscy spotkali się na Zamku w Szczecinku, gdzie odebrali nagrody o łącznej wartości ponad 10 tys. zł.

W tym roku Szczecinek zamienił się w  stolicę polskiej fotografii sportowej. Dotychczas gala miała miejsce w Krakowie, tym razem organizatorzy zdecydowali się przenieść ponad 600 kilometrów na północ od Wawelu. Wszystko dzięki ogromnej przychylności, otwartości i zaangażowaniu władz miasta Szczecinek oraz lokalnych biznesmenów, którzy dołożyli wszelkich starań nie tylko by konkurs przetrwał, ale dotarł do jeszcze szerszego grona fotografów z całej Polski. 

To właśnie do Szczecinka z całej Polski zjechali fotoreporterzy by poznać najlepsze fotografie sportowe roku i tych, którzy zdołali uchwycić w kadrze najlepsze momenty sportowych emocji. Jury pod przewodnictwem Jerzego Kleszcza (Przegląd Sportowy) w składzie: Iwona Aleksandrowicz (miasto Szczecinek), Kuba Atys (Gazeta Wyborcza), Marcin Bielecki (PAP), Andrzej Iwańczuk (Reporter), Paweł Sławski (Przegląd Sportowy/Onet) podczas tegorocznej edycji miało niezwykle trudny wybór - musiało wyłonić najlepsze ujęcia spośród rekordowej ilości zgłoszonych fotografii, która przekroczyła 2000. 

Niezwykle ważnym momentem podczas gali była prezentacja zwycięzcy w kategorii "Promocja Szczecinka poprzez sport". Laureatowi w tej kategorii Marcinowi Wilkowi nagrodę wręczyła przewodnicząca Rady Miasta Szczecinka pani Katarzyna Dudź. Na scenie nie zabrakło również innych mieszkańców Szczecinka wyróżnionych podczas tego wyjątkowego wieczoru.

info:SAPIK


Na dłuższą relację z tego wydarzenia zapraszamy do dzisiejszego (07.11) programu lokalnego  w telewizji Gawex. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: