Zagrają dla Wiktora

  • KW
  • 2016-11-16 09:27:14
Zagrają dla Wiktora
  • Foto: www.porozumieniesamorzadowe.powiatszczecinecki.info

Już po raz piąty Zarząd Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego organizuje Turniej Charytatywny Piłki Siatkowej.

Tym razem akcja ma na celu pozyskanie środków finansowych niezbędnych do leczenia i rehabilitacji 13-letniego Wiktora Gringel. Turniej odbędzie się w hali sportowej przy ul. Wiatracznej 5 (hala Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego) 20 listopada. Podczas jego trwania na kibiców siatkówki czekają wrażenia sportowe. Tradycyjnie odbędą się również licytacje cennych fantów, bonów na usługi, przekazanych przez osoby prywatne, przedsiębiorców – ludzi o wielkim sercu.

Wiktor mieszka z mamą w Barwicach. Urodził się jako zdrowe dziecko, uzyskał 10 pkt w skali Apgar. Pierwsze symptomy choroby pojawiły się w czwartym miesiącu życia. Wiktor cofnął się w rozwoju, pojawiły się ataki epilepsji. W szóstym miesiącu postawiona została okropna diagnoza: mózgowe porażenie dziecięce pod postacią obustronnej hemiperazy stopnia znacznego. Dla matki samotnie wychowującej dziecko był to szok, z którego trzeba było szybko się otrząsnąć i zacząć długą i kosztowną walkę o syna. Dziś Wiktor mimo, iż nie chodzi, nie mówi, ma zanik nerwu wzrokowego i może stracić wzrok, nie komunikuje potrzeb fizjologicznych, ma zaburzoną małą i dużą motorykę, występuje spastyczność, jest wesołym i uśmiechniętym chłopcem. Wiktor jest po operacji bioder oraz po operacji rąk, która pozwoliła mu wyprostować ręce i zmniejszyć w nich przykurcz.

Chłopiec wymaga codziennej rehabilitacji, różnego rodzaju specjalistycznych terapii, turnusów rehabilitacyjnych, które są bardzo kosztowne (dwutygodniowy turnus to koszt 5.500 zł), dzięki którym może lepiej funkcjonować i się rozwijać. Szansą na komunikację z Wiktorem jest EYETRACKER – zestaw do alternatywnej komunikacji, którego koszt (urządzenie + programy) wynosi ok. 25 tysięcy złotych. Wiktor wymaga również zaopatrzenia w specjalistyczny sprzęt ortopedyczny. Wszystko to jest kosztem, któremu nie jest w stanie podołać matka samotnie wychowująca dziecko, niepracująca ze względu na konieczność zapewnienia dziecku 24-godzinnej opieki. NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI I POMÓŻMY WIKTOROWI!

W przypadku pytań prosimy o kontakt z biurem Stowarzyszenia: 882060261 p. Beata Piątkiewicz, e-mail: ps.szczecinek@wp.pl

Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli na turniej i do udziału w licytacjach. Wiktorowi można pomóc również wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego
ul. 1000-lecia 18, 78-460 Barwice z dopiskiem „dla Wiktora Gringel”,
numer konta: 92 8935 0009 1300 4523 2000 0100

Do zobaczenia w niedzielę, 20 listopada, na Turnieju Charytatywnym Piłki Siatkowej dla Wiktora!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: