Święto 11. batalionu ewakuacji sprzętu Ziemi Szczecineckiej

  • KW
  • 2016-11-04 10:29:41
Święto 11. batalionu ewakuacji sprzętu Ziemi Szczecineckiej
  • Foto: Małgorzata Niegmańska

Od czasu wręczenia sztandaru 11. batalionowi ewakuacji sprzętu w Czarnem, którego rodzicami chrzestnymi są Dyrektor Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Katarzyna Oleś oraz Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, upłynęło już dziesięć lat. Wczoraj (3.11) odbyły się uroczyste obchody upamiętniające to wydarzenie.

W 10. rocznicę wręczenia sztandaru wraz z żołnierzami 11. batalionu świętowało wielu zaproszonych gości m.in. przedstawiciele władz samorządowych, wysocy rangą oficerowie oraz młodzież z ZS im. Oskara Langego w Białym Borze. W obchodach uczestniczył również Wicestarosta Szczecinecki Marek Kotschy, który złożył ppłk Maciejowi Kowalskiemu najserdeczniejsze życzenia, gratulował osiągnięć zawodowych oraz wpisał się do księgi pamiątkowej - relacjonuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Uroczystość zapoczątkowała zbiórka oraz oficjalne wystąpienia. Następnie wyróżniający się żołnierze otrzymali odznaczenia. Obecni na sali goście mieli również okazję do poznania historii batalionu oraz głównych zadań, które realizuje (transport ciężkiego sprzętu, ewakuacja sprzętu bojowego z pola walki, rozpoznanie techniczne dróg ewakuacji i dojazdu). Gospodarze jak co roku zadbali o część kulturalną jubileuszu - uroczystość uświetnił koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia.

Po części oficjalnej odbył się pokaz dynamiczny sprzętu wojskowego oraz otwarcie Sali Tradycji. Obchody 10. rocznicy wręczenia sztandaru 11. Batalionowi ewakuacji sprzętu zakończył uroczysty obiad.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: