Okradali i niszczyli ogródki działkowe, przywłaszczyli też motorower

  • KW
  • 2016-11-04 09:23:22
Okradali i niszczyli ogródki działkowe, przywłaszczyli też motorower
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ustalili i zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy na początku tygodnia dokonali kradzieży motoroweru marki ZIPP. Właściciel straty wycenił na kwotę 2 500 zł. Teraz sprawcom kradzieży grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

O całym zdarzeniu oficera dyżurnego szczecineckiej komendy powiadomił właściciel, który w poniedziałek zauważył, że na parkingu nie ma jego motoroweru. Mężczyzna złożył zawiadomienie w szczecineckiej jednostce, a następnie rozwiesił na terenie miasta ogłoszenia ze zdjęciem motoroweru. Dzięki temu właściciel otrzymał informację, która pozwoliła ustalić miejsce, gdzie może znajdować się motorower. Mundurowi zatrzymali sprawców, w chwili kiedy młodzi mężczyźni usiłowali ukryć motorower. Jeden z młodych mężczyzn na widok radiowozu zaczął uciekać, pozostawiając swojego kolegę na nieuruchomionym motorowerze. W krótkim pościgu policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca Szczecinka i jego o rok młodszego kolegę - relacjonuje Anna Matys, rzecznik prasowa szczecineckiej policji.

Sprawcy kradzieży przyznali się do zarzucanego im czynu i złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. Szybko okazało się, że zatrzymani oprócz kradzieży motoroweru na swoim koncie mają również kradzieże i zniszczenia, których dokonali na terenie ogródków działkowych w Szczecinku. Teraz mundurowi ustalają właścicieli wskazanych ogródków działkowych. Nie wykluczone, że w najbliższym czasie zatrzymanym mężczyznom przedstawione zostaną kolejne zarzuty. W związku z tym, że jeden z mężczyzn to 16 – latek, za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich w Szczecinku, który zadecyduje o jego dalszych losach. 17 – latkowi za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności - podsumowuje A. Matys.

Komentarze (1)

ZP 2016-11-04 14:55

...ten motorower to chyba był ze złota skoro kosztuje ponad dwa miliony.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: