''Zimą też może być cieplej'' - uczniowie i MOPS zbierają ubrania dla bezdomnych

  • KW
  • 2016-11-03 14:56:25
''Zimą też może być cieplej'' - uczniowie i MOPS zbierają ubrania dla bezdomnych
  • Foto: TV Gawex

"Zimą też może być cieplej" - pod taką nazwą po raz kolejny szczecinecki Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje akcję pomocy dla osób bezdomnych. Uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z terenu Szczecinka, którzy corocznie włączają się w akcję, przeprowadzają zbiórki ciepłej odzieży i bielizny, która w okresie Świąt Bożego Narodzenia trafi do osób potrzebujących.

Okres przedświąteczny to czas gdzie często mówi się o pomocy bliźniemu. Wtedy też ruszają pomocowe projekty i różne akcje charytatywne ogólnopolskie oraz te regionalne. Jedną z takich jest akcja "Zimą też może być cieplej" organizowana przez MOPS, w której udział biorą szczecineckie szkoły. Projekt nazywa się ''Zimą też może być cieplej''. Wspólnie z młodzieżą szkolną organizujemy go od kilku lat. Młodzież przygotowuje, zakupuje nową odzież i bieliznę, które są w okresie świątecznym przekazywane dla osób bezdomnych - mówi nam Elżbieta Dobrzańska, z MOPS Szczecinek.

Każdego roku w projekcie udział bierze coraz więcej szczecineckich szkół. W tej edycji swoją pomoc zadeklarowali uczniowie wszystkich szkół gimnazjalnych z terenu Szczecinka oraz prawie wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. Zebrana odzież, w grudniu, przed Świętami Bożego Narodzenia, trafia do osób bezdomnych i jest to dla nich swego rodzaju prezent świąteczny. Jak zaznacza nasza rozmówczyni, za każdym razem udaje się pozyskać sporo odzieży oraz bielizny. Uczniowie chętnie biorą udział w wydarzeniu, bo rozumieją, że przez ten prosty gest można pomóc tym, którzy mają mniej lub nie mają w ogóle. Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: