Straż Miejska rozdała odblaski

  • KW
  • 2016-11-02 10:53:29
Straż Miejska rozdała odblaski
  • Foto: SM Szczecinek

31 października Straż Miejska w Szczecinku we współpracy z PZU Szczecinek rozdawała elementy odblaskowe przy przejściach dla pieszych. To właśnie w tych miejscach ginie na drogach najwięcej niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Mamy szczególnie trudny okres, ponieważ jesienno-zimowe dni powodują, że piesi nie są dobrze widoczni. W dodatku ciemna odzież i brak elementu odblaskowego przyczyniają się do tego, że kierujący mogą nie dostrzec ich na drodze. Staramy się uświadamiać jak ważne są odblaski. To one powodują, że jesteśmy widoczni już z odległości około 150 metrów. Cieszymy się z przeprowadzonej akcji, ponieważ ludzie sami podchodzili do nas i prosili o takie elementy. Przypinali je sobie przy odzieży,  torebkach czy rowerach - relacjonuje spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze Straży Miejskiej w Szczecinku i zaznacza, że im niżej je założymy, tym szybciej padną na nie światła reflektorów. 

Łącznie, razem z przedszkolakami Przedszkola Słoneczko rozdano kilkaset okrągłych zawieszek. Już niedługo także finał akcji "Z odblaskiem bezpieczniej", gdzie w kreatywny sposób podsumowane zostaną wszystkie takie działania.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: