Mistrzostwo Powiatu po zaciętej walce dla Turowa

• 2016-10-31 09:04:12

27 października 2016 rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt. Rywalizacja miała bardzo zacięty przebieg. Do walki stanęły tylko trzy drużyny.

Pierwsze spotkanie przyniosło wiele emocji. Na przeciw siebie stanęło bowiem 10 koszykarek GROMu. Gimnazjum Nr 1 niemal przez całe spotkanie prowadziło - akcje toczyły się pod dyktando duetu Agata Noga i Izabela Król, wspomagane przez Julię Gorbacz, Wiktorię Wiśniewską i Laurę Miller, które wypracowały na dwie i pół minuty 7-punktowe prowadzenie. W dość krótkim czasie gry 4×7 minut czasu niezatrzymywanego, mogło dojść do sensacji – bo tak należałoby odebrać przegraną Turowa na tym etapie – choć wprawdzie to zawodniczki GROMu wygrałyby to spotkanie.

Wysoki wynik meczu 41:31, w tak krótkim czasie gry, również świadczy o dość wysokim poziomie zaciętej rywalizacji. Gimnazjum w Turowie, w którego składzie znalazły się dwie zawodniczki klas trzecich, jedna drugiej i 9 dziewcząt klas pierwszych stanęły pod przysłowiową ścianą. Taka jest właśnie koszykówka – jej piękno w nieprzewidywalności – w ostatnich dwóch minutach było wszystko, czego wymaga widowisko. Silna obrona GROMu – szybkie kontry i celny rzut za trzy. Na siedem sekund przed końcem na tablicy widniał już remis 29:29. Piłka na końcowej linii dla Turowa mogła jeszcze rozstrzygnąć losy spotkania.

info: GROM Turowo