''Musimy stawiać na nasze dzieci, młodzież, społeczeństwo i dzisiaj myśleć o jutrze''

  • KW
  • 2016-10-31 09:59:39
Materiał wideo:

28 października w Zespole Szkół Technicznych obyła się inauguracja roku szkolnego nowego kierunku kształcenia. Podczas uroczystości odbyło się także podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym, Zespołem Szkół Technicznych oraz firmą Kronospan, która wspiera nowo utworzony kierunek – technik technologii drewna.

Od zeszłego roku w Zespole Szkół Technicznych działa nowy kierunek kształcenia – technik technologii drewna, o który usilnie zabiegał Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, gdyż jest to swego rodzaju sposób na zatrzymanie młodych ludzi w naszym powiecie oraz zapewnienie im dalszej edukacji oraz zatrudnienia. Dyrekcja szkoły nie ukrywa, że nowy kierunek niesie za sobą ogrom korzyści i daje nadzieję na realne zatrudnienie. Funkcjonuje już pracownia, uczniowie mogą odbywać praktyki w firmie Kronospan, a nie ma chyba nic lepszego niż zdobywanie praktycznej wiedzy - mówi Danuta Czajkowska, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Szczecinku. Z kolei Krzysztof Aleksandrowicz, dyrektor Kronospan zaznacza, że jeśli dziś nie podejmiemy odpowiednich kroków, to za kilka lat będziemy musieli importować ludzi z innych krajów. Nie tędy droga, my musimy stawiać na nasze dzieci, młodzież, społeczeństwo i dzisiaj myśleć o jutrze - przyznaje K. Aleksandrowicz i zapewnia, że z chwilą uruchomienia Szczecineckiego Klastra Meblowego, wykwalifikowana kadra stała się niezbędnym elementem jego funkcjonowania, dlatego właśnie firma Kronospan zdecydowała się na wsparcie tego pomysłu.

Idea utworzenia klasy w tym kierunku była prosta – aby wykształcić młodzież w zawodzie, który da im pracę w ich rodzinnym mieście i tym samym tu zatrzyma. Podczas inauguracji Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis podpisał porozumienie o współpracy z firmą Kronospan, która objęła patronat nad nowo powstałym kierunkiem. Bardzo cieszy mnie to wydarzenie. Bo przecież nie chodzi o to, aby stworzyć firmę i wybudować halę. Firma to są ludzie i na nich nam zależy. Stawiamy na młodzież, mieszkańców Szczecinka, którzy mają pasję, ideę i chcą zmienić rzeczywistość - mówi Krzysztof Aleksandrowicz.

Klasa o specjalności technik technologii drewna w zeszłym roku liczyła zaledwie 6 osób, w tym roku liczba ta znacznie się powiększyła, gdyż chętnych jest aż 26. Na piątkowej uroczystości przyznano stypendia trzem najlepszym uczniom, a także przywitano nowych uczniów, wręczając im nowe narzędzia do nauki. Na zakończenie inauguracji dokonano również uroczystego otwarcia specjalistycznej pracowni, stworzonej do praktyk.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: