Uwaga! Mocno powieje

  • KW
  • 2016-10-28 09:57:21
Uwaga! Mocno powieje
  • Foto: www.tvnmeteo.pl

Na podstawie komunikatu meteorologicznego przekazanego przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich – Wydział w Szczecinie, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed możliwością wystąpienia silnego wiatru na obszarze województwa zachodniopomorskiego.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed wystąpieniem na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach osiągającego prędkość do 75 km/h, a nad morzem do 85 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje od piątku (28.10), od godz. 09:00 do soboty rana (29.10). Stopień zagrożenia: 1 (w 3-stopniowej skali).

W związku z powyższym, zaleca się:
1. Obserwować zmiany pogody i śledzić komunikaty nadawane przez lokalne środki masowego przekazu.
2. Zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna, drzwi balkonowe. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkich przedmioty, które mogą być porwane przez wiatr.
3. Nie parkować samochodów pod drzewami, liniami energetycznymi, wysokimi kominami, tablicami reklamowymi i w bezpośrednim sąsiedztwie starych budynków.
4. W przypadku uszkodzeń sieci energetycznej, gazowej lub wodno-kanalizacyjnej, nie podejmować się napraw na własną rękę. Wezwać specjalistyczne pogotowie naprawcze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: