Brawurowa jazda w terenie zabudowanym zakończyła się zatrzymaniem uprawnień

  • KW
  • 2016-10-28 09:34:58
Brawurowa jazda w terenie zabudowanym zakończyła się zatrzymaniem uprawnień
  • Foto: Archiwum TV Gawex

Zatrzymaniem prawa jazdy zakończyła się brawurowa jazda kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h i tym samym popełnili poważne wykroczenie drogowe. Mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy.

Policjanci z koszalińskiej komendy w codziennej służbie skupiają się na zatrzymywaniu tzw. piratów drogowych. Od początku tego roku, aż 99 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości "50+" w terenie zabudowanym.

W środę (26.10) policjanci z koszalińskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pod nazwą "Prędkość" i  kontrolowali kierowców jadących DK nr 11. W pewnym momencie mundurowi zauważyli rozpędzone audi prowadzone przez młodego mężczyznę. Ręczny miernik wskazał prędkość 103 km/h przy dozwolonych w tym miejscu 50 km/h. Ponadto mężczyzna nie zwolnił pomimo tego, że w obrębie przejścia stała grupa pieszych. Za popełnienie tego wykroczenia 35-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą, zatrzymanym również w tym samym miejscu, okazał się 28-latek ze Sławna. Mężczyzna rozpędził swojego volkswagena osiągając niedozwoloną prędkość 116 km/h.

Funkcjonariusze są szczególnie wyczuleni na łamanie regulacji dotyczących dozwolonej prędkości, bo to one są w naszym kraju jedną z głównych przyczyn kolizji i wypadków. Statystyki wyraźnie wskazują, że skutki wielu zdarzeń nie byłyby tak tragiczne, gdyby ich uczestnicy poruszali się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

info: mł. asp. Monika Kosiec/AG

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: