Międzynarodowy Dzień Roweru w Bornem Sulinowie

  • KW
  • 2016-10-26 09:45:27
Międzynarodowy Dzień Roweru w Bornem Sulinowie
  • Foto: KPP Szczecinek

24 października br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Roweru. Z tej okazji mundurowi z Bornego Sulinowa i Szczecinka przygotowali dla mieszkańców Bornego Sulinowa kilka niespodzianek.

W ostatnim czasie jazda na rowerze stała się bardzo modnym środkiem komunikacji. Ekonomicznie, zdrowo i przyjemnie - jazda na rowerze ma same plusy. Coraz częściej i chętniej ludzie sięgają po ten dwukołowy jednoślad, który jeszcze kilka lat temu został zapomniany i rzadko używany. Teraz rower miejski jest prawdziwym hitem polskich ulic. W związku z takim stanem rzeczy mundurowi dostrzegają potrzebę edukacji społeczeństwa w zakresie obowiązujących przepisów Prawa o Ruchu Drogowym i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Choć październik nie wszystkim kojarzy się z aktywnymi formami spędzania czasu, to ciągle na naszych ulicach widać osoby, które charakteryzuje zapał i chęć poruszania się tym środkiem transportu - przyznaje Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

W poniedziałek (24.10) policjanci ze Szczecinka i Bornego Sulinowa na ścieżkach rowerowych nagradzali wytrwałych rowerzystów drobnymi upominkami w postaci kamizelek odblaskowych. Każdy rowerzysta otrzymał również w ramach kampanii "Ekologicznie na dwóch kółkach" realizowanej przez zachodniopomorską drogówkę i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, "Poradniki Rowerzysty". Dla mniej aktywnych rowerzystów w ramach przypomnienia obowiązujących przepisów policjantki ze szczecineckiej jednostki przygotowały prelekcje dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Bornem Sulinowie. Podczas zajęć policjantki wspólnie z uczniami obejrzały film „Telefon wciąż dzwonił”, który stał się pretekstem do podjęcia rozmowy na temat prawidłowych zachowań na drodze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: