Spotkanie organizacyjne w ramach Erasmus+

  • KW
  • 2016-10-25 11:25:40
Spotkanie organizacyjne w ramach Erasmus+
  • Foto: Ewa Dyl

W dniach 10-13 października 2016 w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne w ramach projektu finansowanego z Unii Europejskiej Erasmus + akcja K2 Partnerstwa Strategiczne.

Tytuł projektu realizowanego przez szczecineckie gimnazjum, szkołę ponadgimnazjalną Partille Gymnasium ze Szwecji i Centrum Edukacji Nauczycieli CDR Tenerife Sur z Hiszpanii to „Wymiana dobrych praktyk paszportem do ciągłości edukacji”. Wraz z naszymi partnerami projektowymi chcemy zastanowić się nad powodami, dla których uczniowie przedwcześnie przerywają i nie chcą kontynuować nauki oraz nad możliwością podjęcia działań w kierunku zmniejszenia tej tendencji w naszych krajach. Na pierwszym spotkaniu koordynatorzy projektu z trzech krajów dyskutowali nad działaniami projektowymi ustalonymi w formularzu - informuje Ewa Dyl, koordynator projektu. Ze strony polskiej nad projektem czuwa Ewa Dyl, ze strony szwedzkiej Lena Lindgren, a głównym koordynatorem projektu Erasmus + jest hiszpański partner Juan Jose Martin Martin. Pozostałymi uczestnikami spotkania byli: Igor Królak, Agnieszka Pietnoczka, Marcus Antonio Mendez Oramas i  Anngard Edvardsson.

Zastanawialiśmy się nad formułami i kierunkiem działań wspólnych i indywidualnych, ustaliliśmy daty dwóch następnych spotkań szkoleniowych oraz poznawaliśmy swoje placówki oświatowe i systemy edukacyjne. Uczestnicy spotkania zwiedzili tez naszą szkołę i spacerowali po pięknym parku i uliczkach centrum miasta - relacjonuje E. Dyl i zaznacza, że spotkanie odbyło się w bardzo twórczej i przyjaznej atmosferze.  Nie obyło się bez elementów kulturowych i towarzyskich, poznawania specjałów kuchni polskiej oraz wymiany doświadczeń podczas spotkań nieformalnych.

Kolejne spotkanie, tym razem już szkoleniowe, połączone z warsztatami i wymianą doświadczeń z tematyki projektowej, odbędzie się pod koniec listopada 2016 r, także w Gimnazjum nr 1 w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: