Łódź w odwiedzinach nad jeziorem Drawsko

  • KW
  • 2016-10-24 10:28:42
Łódź w odwiedzinach nad jeziorem Drawsko
  • Foto: Powiat Drawski

Po prelekcji na temat Akcji Eksploracyjno – Historycznej „Jezioro Tajemnic” przeprowadzonej przez jej uczestnika Grzegorza Forysiaka, przedstawiciela Stowarzyszenia „Wrakersi”, uczniowie łódzkiej „samochodówki” podjęli decyzję, że na wycieczkę klasową w ostatnich dniach września przyjadą właśnie do Czaplinka – nad jezioro Drawsko. Była bardzo udana!

Pomocy w zorganizowaniu pobytu udzielił Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku Robert Patrzyński, zaś koordynator poszukiwań podwodnych Dariusz de Lorm, najlepszy instruktor nurkowania na świecie 2013 i 2014 roku, odnalazł się w nietypowej dla siebie roli i został przewodnikiem po Czaplinku. Dzięki niemu młodzież zgłębiła wiedzę na temat „Jeziora Tajemnic”. W czasie wycieczki zwiedziliśmy zabytki i muzea Powiatu Drawskiego, podglądaliśmy prace archeologiczne na terenie Czaplinka oraz przespacerowaliśmy się po okolicy – relacjonuje Anna Forysiak, wychowawca kl.4m Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi.

Mieszkańcy Łodzi zobaczyli między innymi Zamek Drahim, Pałac Siemczyno, izbę muzealną na Rynku w Czaplinku oraz Kościół pw. Świętej Trójcy oraz brali udział w zajęciach rekonstrukcyjnych w parku rozrywki „Sławogród”. Podsumowaniem wycieczki było wręczenie certyfikatów udziału w Akcji „Jezioro Tajemnic” dla ZSS w Łodzi oraz wszystkich uczestników wycieczki przez Starostę Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, który znalazł czas na rozmowę z młodzieżą o atrakcyjności regionu i zachęcał do ponownego przyjazdu. W czasie ogniska, które odbyło się na terenie ZSP w Czaplinku, uczniowie zintegrowali się z młodzieżą z internatu. Spotkaliśmy się z wyjątkowo serdecznym przyjęciem ze strony wszystkich, począwszy od pana Starosty, a skończywszy na pani wydającej nam obiady. Na pewno wrócimy do Czaplinka. Dziękujemy - mówi pani Anna.

W tym epizodzie „Jeziora Tajemnic” uczestniczyli: wychowawca klasy Anna Forysiak, nauczyciel Jerzy Kaczmarski oraz Bartosz Gruda, Dominik Kowalski, Maciej Łabędzki, Michał Malinowski, Patryk Michalski, Adam Modrak, Damian Nowak, Arkadiusz Osiecki, Bartosz Piotrowski, Tomasz Roszak, Marcin Sienny, Kamil Smolarek, Mateusz Tomasik, Maciej Woszczyk, Kamil Pawłowski, Dawid Szozda i Julia Forysiak. Była to klasa o profilu - technik mechatronik z Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi - Technikum nr 7.

info: Powiat Drawski

Łódź w odwiedzinach nad jeziorem Drawsko

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: