Warsztaty Ratownictwa Technicznego w Bobolicach

  • KW
  • 2016-10-24 10:22:09
Warsztaty Ratownictwa Technicznego w Bobolicach
  • Foto: Urząd Miejski Bobolice

22.10.2016 r. Urząd Miejski w Bobolicach był organizatorem Warsztatów Ratownictwa Technicznego. Odbyły się one na terenie Gimnazjum im. Agaty Mróz-Olszewskiej w Bobolicach oraz na terenie placu rekreacyjnego przy ul. Dworcowej. W imprezie uczestniczyło ponad 30 strażaków z różnych jednostek m.in. OSP Czarne, OSP Bińcza, OSP Tychowo, OSP Wyszewo, OSP Porost, OSP Żydowo, OSP Dobrzyca, OSP Mścice, OSP Będzino, KM PSP Koszalin oraz oczywiście strażacy z OSP Bobolice.

Warsztaty podzielone na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W części praktycznej, którą prowadził Wojciech Skwarek, przedstawione były takie zagadnienia jak organizacja akcji ratowniczej, pomoc przedmedyczna, zagrożenia podczas akcji oraz działania ratownicze w zdarzeniach, w których uczestniczą auta z napędem hybrydowym i elektrycznym. W międzyczasie odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, podczas której swoją obecnością zaszczycili nas Pani Burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza i Komendant Miejski PSP w Koszalinie st. bryg. Mirosław Pender, którzy wspólnie objęli Patronat Honorowy nad tą imprezą. W otwarciu uczestniczył także gospodarz obiektu - Dyrektor Gimnazjum im. Agaty Mróż-Olszewskiej w Bobolicach Dariusz Michalak. Była to okazja dla podziękowania za okazane wsparcie w organizacji warsztatów.

W dalszej części zajęć teoretycznej przedstawiciel Grupy Mojsiuk ze Starych Bielic Pan Konrad Niziołek przedstawił nam prezentację na temat tendencji rozwoju nowoczesnych konstrukcji nadwozi samochodowych. Pozwoliło to zrozumieć z jakimi problemami będą spotykać się strażacy w akcjach ratowniczych. W cześć praktycznej uczestnicy mogli zapoznać się z różnymi technikami stosowanymi w ratownictwie drogowym. Również w trakcie tych zajęć mogli zapoznać się ze sprzętem, który zaprezentowali przedstawiciele firm partnerującym warsztatom - Konrad Biskot, przedstawiciel firmy HORPOL oraz Michał Borzyszkowski, przedstawiciel firmy BA SYSTEM. Prezentację swojego sprzętu miała również firma HILTI. Warsztaty odbyły się w bardzo przyjaznej atmosferze i były dobrą okazją do wzajemnego poznania się strażaków oraz wymiany doświadczeń. Nie mogłyby się jednak odbyć gdyby nie wsparcie wymienionych wcześniej osób i instytucji oraz pomocy, którą udzieliła firma Agromix Monika i Artur Tuziak z Opatówka, która to zapewniła samochody do nauki jak oraz ich transport.

info: UM Bobolice

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: