Coraz więcej sprzedawców pod pawilonem na rynku

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-10-21 12:07:59
Coraz więcej sprzedawców pod pawilonem na rynku
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecki rynek jest miejscem, gdzie od wielu lat swoje produkty sprzedają lokalni przedsiębiorcy. Kilka lat temu miasto postanowiło wybudować handlowcom specjalny, zadaszony pawilon, dzięki któremu poprawić miała się funkcjonalność terenu. Niestety obiekt początkowo nie spełniał oczekiwań oraz potrzeb sprzedawców, lecz po wysłuchaniu ich sugestii wprowadzone zostały pewne zmiany. 

Już od 2 lat na miejscu szczecineckiego targowiska stoi duży pawilon, wybudowany w ramach programu „Mój rynek”. Jego funkcjonalność od samego początku pozostawiała wiele do życzenia. Zarządzające rynkiem Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej już jakiś czas temu wysłuchało i zastosowało się do próśb i sugestii handlujących. 

Sytuacja zmieniła się, ponieważ odsłoniliśmy tę część wewnętrzną pod wiatą, co też zmieniło sposób postrzegania tego obiektu. Zarzuty były takie, że sprzedających w środku nikt nie będzie widział. Teraz wszystko jest przestronne, a sprzedający w środku są zauważani z zewnątrz. - mówi nam Tadeusz Chruściel, wiceprezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Szczecinku.

Wpływ na to, że sprzedający na rynku zaczęli rozstawiać swoje stanowiska pod wiatą może mieć również zmiana wysokości opłaty, która za miejsce pod wiatą wynosi tylko złotówkę. Informowaliśmy o tym w artykule Handel pod wiatą na szczecineckim rynku za... 1zł.

Zadowoleni ze zmian są także sami sprzedający, którzy coraz chętniej sprzedają pod zadaszeniem. Wpływ na to ma zarówno niższa cena i usunięcie niepotrzebnych barier wewnątrz, ale także pogarszające się warunki pogodowe. 

Wielu handlujących jednak w dalszym ciągu opiera się i swoje stanowiska wystawia z dala od pawilonu. Uważają oni, że miejsce to nigdy nie spełni swojej funkcji i tak, jak po zewnętrznych stronach wiaty handlowcy się wystawiają, tak zupełnie do środka nikt nie zdecyduje się wejść. Zarządca obiektu ma jednak nadzieje, że ludzie z czasem przyzwywczają się i obiekt będzie funkcjonował tak, jak planowano.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: