Przyjacielska wizyta - Diop Modibo po raz kolejny odwiedził Szczecinek

  • KW
  • 2016-10-19 09:50:55
Przyjacielska wizyta - Diop Modibo po raz kolejny odwiedził Szczecinek
  • Foto: Piotr Rozmus, Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Diop Modibo, malijski przyjaciel Starosty Szczecineckiego Krzysztofa Lisa, po raz kolejny odwiedził Szczecinek. Pierwsza wizyta Prezesa Krzewienia Kultury Afrykańskiej odbyła się w 2006 roku, kiedy wraz z absolwentami szkoły rolniczej w Bamako przybył do Szczecinka na zaproszenie starosty i dyrekcji Zespołu Szkół nr 6 im. Stanisława Staszica. Uczniowie z Afryki mieli wówczas możliwość odbycia praktyk zawodowych, poznania Polski i naszej kultury.

W 2008 roku przy okazji kolejnej wizyty został podpisany list intencyjny o współpracy naukowej i kulturalnej. Od tego czasu goście z Afryki odwiedzali Szczecinek jeszcze kilkakrotnie. Warto dodać, że technikum rolnicze w Bamako nosi imię Alicji – na cześć Alicji Głuchowskiej, nauczycielki przedmiotów zawodowych w ZS nr 6, która opiekowała się malijską delegacją podczas pierwszej wizyty - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Diop Madibo przebywał w Szczecinku przez ostatnich kilka dni i Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis mimo wielu pilnych spraw, nie mógł odmówić sobie spotkania z przyjacielem. Gospodarzem był Dyrektor ZS nr 6 im. Stanisława Staszica Janusz Sienkiewicz. W spotkaniu uczestniczyła również nauczycielka Pani Izabela Biernacka, która przełożyła treść rozmowy na język francuski. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Diop Modibo wyznał, że jego uczniowie dzięki odbytym praktykom bardzo wiele się nauczyli i zdobytą wiedzę z powodzeniem wykorzystują w swoim rodzinnym kraju. Starosta podarował gościowi upominek, zapewnił o dalszej współpracy i zaprosił malijską młodzież do udziału w zawodach, które zostaną zorganizowane jak tylko budowa stadionu lekkoatletycznego znajdzie swój finał - podsumowuje P. Rozmus.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: