Rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed jednostkami samorządu terytorialnego

  • KW
  • 2016-10-18 14:16:03
Rozmawiali o wyzwaniach, jakie stoją przed jednostkami samorządu terytorialnego
  • Foto: TV Gawex

Druga konferencja naukowa zorganizowana przez Społeczną Akademię Nauk odbyła się dzisiaj (18.10) w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku. Tematem spotkania była ''Strategia Jednostki Samorządu Terytorialnego w Świetle Wyzwań XXI wieku''. Swoje wystąpienia przedstawili wykładowcy uczelni z całej Polski.

Konferencja rozpoczęła się po godzinie 9. W tym roku problematyka dotyczyła funkcjonowania samorządów lokalnych w XXI wieku. Do Szczecinka zjechali się wykładowcy z całego kraju, którzy w wykładach podzielonych na 3 sesje próbowali w jak najlepszy sposób omówić poszczególne problemy. Mamy kilka referatów związanych ze strategią rozwoju jednostki samorządu terytorialnego, czynnikami rozwojowymi, które wpływają na jednostkę oraz innowacjami wpływającymi na rozwój samorządu oraz usprawniają komunikację z mieszkańcami - wyjaśnia nam Dziekan Społecznej Akademii Nauk w Szczecinku, Bartłomiej Stopczyński.

To już kolejne tego typu spotkanie w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, podczas którego mówi się o bardzo ważnych sprawach w kontekście rozwoju Szczecinka. Jak podkreślał obecny na wydarzeniu Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis funkcjonowanie samorządów to temat, który warto poruszać, nad którym warto się zastanawiać i szukać nowych rozwiązań. 

Wykłady w Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior trwały do godzin popołudniowych. W międzyczasie wszyscy uczestnicy konferencji zwiedzili placówkę i odbyli rejs statkiem po jeziorze Trzesiecko. Na szerszą relację z wydarzenia zapraszamy wkrótce do programu lokalnego TV GAWEX. 
 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: