Rozbudowa Systemu Informacji Miejskiej

  • KW
  • 2016-10-18 13:29:43
Rozbudowa Systemu Informacji Miejskiej
  • Foto: Grzegorz Skurczyński

Na Placu Leopolda Kuczerawego w Drawsku Pomorskim w ramach ujednolicenia Systemu Informacji Miejskiej pracownicy zakładu usług komunalnych zamontowani tabliczki kierunkowe do miast partnerskich Drawska Pomorskiego i niektórych światowych stolic.

Z inicjatywy Burmistrza Drawska Pomorskiego rozpoczął się proces stworzenia Systemu Informacji Miejskiej. Pierwszy etap polegał na montażu słupków z nazwami ulic. W drugim etapie na terenie miasta zamontowane zostały słupki wraz z tablicami informacyjnymi tzw. tablicami kierunkowymi dla ruchu pieszego. Montaż tablic kierunkowych do miast partnerskich i niektórych stolic stanowi trzeci etap rozbudowy systemu informacji miejskiej Drawska Pomorskiego. System informacji miejskiej Drawska Pomorskiego wpłynie na poprawę miejskiego ładu wizualnego i jakoœci przestrzeni publicznej” - powiedział Burmistrz Zbigniew Ptak. Tablice zostały wykonane z nowoczesnych materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne.

System Informacji Miejskiej (SIM) to system noœśników przekazujących informacje o charakterze miejskim. Celem SIM-u jest wykreowanie wizerunku miasta przyjaznego dla turystów i ułatwienie turystom z kraju oraz zagranicy swobodnego poruszania się po mieście. Ważną jego cechą jest także dostępność i odpowiednia lokalizacja oraz kompleksowość przekazywanych informacji.

info: Grzegorz Skurczyński

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: