Oscarowy Dzień Nauczyciela

  • KW
  • 2016-10-17 12:11:37
Oscarowy Dzień Nauczyciela
  • Foto: Wiesław Wieczorek

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny moment w życiu szkoły. Pełen życzeń, podziękowań, kwiatów i uśmiechów... Nie inaczej było tego roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Świdwinie. 14 października 2016 roku, wzorem lat poprzednich, Samorząd Uczniowski zaaranżował dla nauczycieli, pracowników obsługi i administracji nie lada atrakcję. W pięknie przystrojonej auli zaaranżowano poczęstunek przy kawie.

Uczniowie klas 3d i 5bc, pod kierunkiem pań Anny Brączyk i Marleny Kauneckiej przygotowali przepiękny program artystyczny wypełniony życzeniami i wzruszającymi piosenkami dla wszystkich grup pracowników naszej szkoły. Całość dopełniała prezentacja multimedialna, stanowiąca świetne tło do występów.

Kolejną niespodzianką była przygotowana przez uczniów (pod opieką p. Renaty Tomal) "gala przyznania Oscarów" dla nauczycieli i pracowników niepedagogicznych, którzy odcisnęli szczególne piętno na uczniowskim życiu. Poszczególni laureaci prezentowali się na długim czerwonym dywanie po odbiór statuetek w kategorii, w której szczególnie dali się poznać uczniom. Statuetkę w kategorii „SOKOLI WZROK” otrzymała pani wicedyrektor Józefa Hawraniak, Oskar „SIŁACZ ROKU” przypadł panu Robertowi Chaińskiemu, kategorię „ZŁOTY KALKULATOR” wygrała pani Katarzyna Ciuła, „MIKROFON ROKU" - pani Anna Drozd-Marecka, „ZŁOTY OŁÓWEK”- pani Jolanta Soboniak, „BURSZTYNOWY JĘZYK” - pani Anna Bujak, „SZWAJCARSKI ZEGAREK” - pani Anna Błońska. Statuetkę „SŁOWIK CZYSTOŚCI” otrzymała pani Barbara Langer, natomiast Honorowy Oskar „ZŁOTA KSIĘGA” trafił do rąk Naszej Szanownej Pani Dyrektor Magdaleny Bujakowskiej. Każdy z wyróżnionych, wzorem amerykańskiej uroczystości filmowej, na ogół w dowcipny sposób dziękował za zaszczyt jakiego dostąpił. Galę poprowadzili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Wiktoria Kantyka i Olek Tomal, a statuetki wręczali Zuzia Bilińska i Grześ Wróbel.

Na koniec w imieniu Rady Rodziców wystąpiła przewodnicząca p. Anna Żebryk składając wszystkim pracownikom "Dwójki" przepiękne życzenia i przekazując prezent od Rady Rodziców, którymi są kolejne multimedia w szkole: projektor, komputer i ekran. Rodzice przygotowali też dla wszystkich pracowników szkoły przez siebie upieczone ciasto i babeczki z dołączonymi życzeniami.

Dzień wcześniej po południu odbyło się spotkanie obecnego grona z emerytowanymi  pracownikami SP-2. Wspólnie obejrzano na dużym ekranie ostatnie dokonania, ważne wydarzenia i sukcesy szkoły w formie krótkich filmów i "lipduba" nakręconego z okazji jubileuszu naszej placówki. Nie obyło się bez podziękowań za wytężoną pracę, czyli Nagród Dyrektora Szkoły. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów i wspomnień, zwłaszcza dzięki dawnym nauczycielom "Dwójki", którzy niezwykle chętnie i licznie rokrocznie spędzają z nami Dzień Nauczyciela, z panem Zbigniewem Piastunem, pierwszym dyrektorem szkoły na czele.

fot. i tekst: Wiesław Wieczorek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: