Nietrzeźwi rowerzyści, awantura w sklepie i kradzież piwa

  • KW
  • 2016-10-17 09:54:09
Nietrzeźwi rowerzyści, awantura w sklepie i kradzież piwa
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 10.10.2016 do 16.10.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 93 interwencje w stosunku do 96 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 22 zdarzenia, z czego w 20 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

14.10.2016 około godziny 17:00 patrol straży miejskiej patrolując ulicę Kopernika zauważył leżącego na jezdni chłopca i klęczącego obok mężczyznę. Jak się okazało kierujący samochodem osobowym potrącił chłopca, który wbiegł na jezdnię. Na miejsce strażnicy wezwali zespół ratunkowy oraz policję. Po udzieleniu chłopcu pierwszej pomocy strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. W trakcie wykonywania czynności straciła przytomność pasażerka samochodu, więc na miejsce wezwano drugą karetkę pogotowia ratunkowego. Po przyjeździe patrolu policji zdarzenie zostało przekazane policjantom, a strażnicy do czasu zakończenia czynności zabezpieczali je kierując na miejscu ruchem drogowym.

15.10.2016 około godziny 22:30 patrol straży miejskiej pełniący służbę wraz z policjantem, podczas patrolowania ul. Sadowej zauważył rowerzystę jadącego zygzakiem. Po jego zatrzymaniu i sprawdzeniu alkotestem okazało się, że rowerzysta znajduje się w stanie nietrzeźwości. W wydychanym powietrzu miał dwa promile alkoholu. Rowerzysta został przekazany policji. Kolejny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany już 16.10.2016 około godziny 3:30 na ul. Koszalińskiej. Ten również miał około 2 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

16.10.2016 około godziny 6:55 na dworcu PKP operator kamer monitoringu miejskiego zauważył grupę bezdomnych, którzy spożywali tam wódkę. Następnie dwójka z nich przeniosła się na przystanek komunikacji miejskiej paląc na nim papierosy oraz pijąc piwa. Opróżnione puszki wylądowały na trawniku. Patrol straży miejskiej, który został wysłany na interwencję, podjął interwencję wobec nich wspólnie z patrolem Służby Ochrony Kolei. Na wszystkich zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego
w Szczecinku.

16.10.2016 około godziny 15:55 interwencja w jednym ze sklepów, gdzie zgłoszono awanturującego się mężczyznę. Na miejscu w sklepie zastano mężczyznę siedzącego na podłodze. Obok niego znajdował się skradziony w sklepie czteropak piwa. Mężczyznę tego strażnicy przekazali policji.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: