Bobolicka podstawówka świętowała 70-lecie

  • KW
  • 2016-10-14 13:44:03
Bobolicka podstawówka świętowała 70-lecie
  • Foto: TV Gawex

Obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach miały miejsce w czwartek, 13 października. W ramach tego wydarzenia miało miejsce między innymi zakopanie kapsuły czasu, która ma być otwarta za 30 lat. Natomiast w godzinach popołudniowych na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość, podczas której podsumowane zostało 70 lat istnienia placówki.

Zakopanie kapsuły czasu zainaugurowało o godzinie 10 obchody 70-lecia Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach. Później wszyscy wzięli udział w mszy świętej, a punktualnie o godzinie 14 rozpoczęły się uroczystości na sali gimnastycznej w szkole. Tam oprócz przemówień osób zasłużonych i ważnych dla szkoły, miał miejsce również krótki program artystyczny, podczas którego zaprezentowali się uczniowie, a także nauczyciele. 70 lat to szmat czasu. Boboliczan, absolwentów, którzy uzyskali wykształcenie podstawowe w tej szkole, mamy około siedmiu tysięcy. Dlatego to bardzo ważny jubileusz. Przypomnijmy sobie, to był 1946 rok kiedy były odgruzowywane Bobolice, a już ruszyły pierwsze lekcje -  wspominała Burmistrz Bobolic, Mieczysława Brzoza.

Całe czwartkowe wydarzenie trwało około 2 godzin. Wśród gości oprócz obecnej i byłej kadry szkoły czy uczniów, byli także absolwenci oraz dyrektorzy innych szkół z okolic. Na pełną relację z obchodów 70-lecia szkoły zapraszamy do programu lokalnego TV GAWEX w poniedziałek (17 października). Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: