IV Zlot Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Świdwiński – Jezioro Tajemnic”

  • KW
  • 2016-10-13 13:52:35
IV Zlot Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Świdwiński – Jezioro Tajemnic”
  • Foto: Powiat Drawski

Aż sto dwadzieścia pięć osób, „następców” filmowego Muldera i Scully niczym z Archiwum X, wyjaśniało tajemnice Siemczyna i jeziora Drawsko. O kluczowym odkryciu napiszemy już w piątek. Dziś – podsumowanie i fotogaleria. Zlotowicze przybyli do nas z całej Polski!

Jak podkreśla główny koordynator działań Dariusz de Lorm (Szkoła Nurkowania ANDAtek), IV Zlot Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Świdwiński – Jezioro Tajemnic”, który odbył się w dniach 7-9 października 2016 r. w Pałacu Siemczyno (gm. Czaplinek) był wielkim sukcesem. Dlatego rozważana jest kontynuacja imprezy, już na wiosnę przyszłego roku. Wymieńmy nagrodzonych w najważniejszym konkursie Zlotu - na najciekawsze znalezisko. Pierwsza trójka otrzymała Statuetkę Starosty Drawskiego Stanisława Kuczyńskiego, wzorowaną na statuetce za „U-boota” z jeziora Drawsko oraz cenne nagrody materialne.

I MIEJSCE zajął Adam Winiarek z Warszawy za znalezisko - zabytkowa strzelba – nagroda: kurs nurkowania i archeologii podwodnej ufundowany przez Szkołę Nurkowania „ANDAtek” oraz koszulka z logo zlotu (wartość 3500 zł).
II MIEJSCE zajął Tomasz Smuga z Siemczyna za znalezisko – tasak paradny DRK - nagroda: cewka do wykrywacza firmy MARS-MD oraz koszulka z logo zlotu (wartość 2000 zł).
III MIEJSCE zajął Marek Tomaszewski z Porostu za zbiór drobnych fantów: guzik, ornamenty z drzwi pałacowych – nagroda: podstawowy kurs nurkowania ufundowany przez Szkołę Nurkowania „ANDAtek” oraz koszulkę z logo zlotu (wartość 1200 zł).
IV MIEJSCE zajęła Iwona Puchniak z Gdańska  za zbiór drobnych fantów. Pani Iwona w nagrodę otrzymała koszulkę IV Zlotu Poszukiwaczy Skarbów „Kocioł Świdwiński- Jezioro Tajemnic” ufundowaną przez Stowarzyszenie Miłośników Nurkowania Wrakowego „Wrakersi”.

Sponsorzy Zlotu: Szkoła Nurkowania ANDAtek, Zakłady Mięsne „Niedźwiedź” z Kalisza Pomorskiego, Pałac Siemczyno, ECN- Systemy Nurkowe z Drawska Pomorskiego, Centrum Reklamy „Emen” z Drawska Pomorskiego, Stowarzyszenie Miłośników Nurkowania Wrakowego „Wrakersi” z Łodzi. Firma MARS-MD ufundowała łącznie 4 cewki do wykrywaczy (kwota ok 3000 zł). Pozostałe cewki (oprócz tej dla zwycięzcy) otrzymali za zasługi i pomoc:
I – Szymon i Jacek Nowakowscy (praca przy tunelach i sprawy organizacyjne)
II – Mariusz Makowski (praca przy tunelach)
III – Daniel de Lorm (praca przy tunelach i sprawy organizacyjne)
Stowarzyszenie „Wrakersi" ufundowało 12 koszulek z logo zlotu.
Firma „GRALmarine" udostępniła sprzęt oświetleniowy do nurkowania (za darmo).
Firma „Bare” udostępniła suche skafandry do nurkowania (za darmo).
Firma „Magrent -Net" Krzysztof Jędrzejczak udostępniła georadar do poszukiwań tuneli (za darmo).

Kursy nurkowe ufundowane przez ANDAtek. Pałac Siemczyno wsparł przedsięwzięcie organizacyjnie, udostępnił 3 pokoje gratis dla organizatorów, salę konferencyjną, pole biwakowe, namiot biesiadny, grille, oraz łąki i lasek. Zlotowicze zwiedzali również Pałac z przewodnikiem - Bogdanem Andziakiem. Dodatkowo, wsparcia w wyżywieniu udzielił Zakład Mięsny Niedźwiedź z Kalisza Pomorskiego. Szkoła Nurkowania ANDAtek ufundowała także dodatkową nagrodę za znalezione monety, które wcześniej zostały rozsypane do poszukiwań. Nagrodą był kurs nurkowania OWSD. https://pl-pl.facebook.com/ANDAtek.Polska/

Wydłużenie sezonu turystycznego na pojezierzu drawskim to marzenie chyba wszystkich samorządowców – mówi Starosta Drawski Stanisław Kuczyński, organizator Zlotu. Staramy się to uczynić m.in. dzięki rozpoczętej w ubiegłym roku akcji „Maj/Wrzesień z Rabatem”, a także „Jezioro Tajemnic”. Zlot, który odbył się w październiku, dotąd praktycznie martwym sezonie jeżeli chodzi o turystykę na Pojezierzu Drawskim, to pierwsza konkretna „jaskółka” sukcesu. Zajęte były miejsca noclegowe zarówno w samym Pałacu Siemczyno, jak i w okolicznych gospodarstwach agroturystycznych. Zlotowicze odwiedzili też kilka lokalnych atrakcji, jak np. Sławogród.

Organizatorzy Zlotu: Starosta Drawski Stanisław Kuczyński i Szkoła Nurkowania ANDAtek. Współorganizator: Marszałek Województwa Olgierd Geblewicz i Stowarzyszenie Miłośników Nurkowania Wrakowego „Wrakersi”. Patronat medialny: Miesięcznik „Odkrywca”, „Podwodny Świat”, „Magazyn Drawski” oraz „Nuras”. Zlot relacjonowała także TVP.

info: Powiat Drawski

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: