''Bądźcie ciekawi'' - spotkanie z Robertem Mazurkiem

  • KW
  • 2016-10-13 12:20:17
''Bądźcie ciekawi'' - spotkanie z Robertem Mazurkiem
  • Foto: Powiat Drawski

W pierwszy weekend października 2016 roku jeden z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych komentatorów życia politycznego, Robert Mazurek, szkolił redaktorów szkolnej gazety „Kontrast” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kaliszu Pomorskim.

Dziennikarz, piszący do takich tytułów, jak „Plus Minus”, „W Sieci”, od niedawna prowadzący także  wywiady w RMF FM, przyjechał na zaproszenie Aleksandry Radeckiej, opiekuna koła dziennikarskiego. Przez dwa dni wtajemniczał uczniów w podstawowe zadania, które wiążą się z tym zawodem. Wszystko zaczyna się od ciekawości. Smutne jest, gdy ktoś ma siedemnaście lat i nie jest niczego ciekawym. A człowiek ciekawy to taki, który poszukuje wiedzy i nie zatrzymuje się w pół drogi. Ważne, by odnalazł w tym pasję – przekonywał młodych. Robert Mazurek wyjaśniał, że zawód dziennikarza wymaga odkrywania przed czytelnikiem rzeczy, o których nie wie, bo sprawy oczywiste każdy bez trudu zauważy. Przestrzegał młodych przed konformizmem.

Warsztaty mógłbym opisać w trzech słowach: ciekawe, pouczające i kontrowersyjne. To było cudowne przeżycie, ale zwyczajnie trwały za krótko, chętnie bym to powtórzył - komentował tuż po ich zakończeniu Bartosz Rowiński, który jest redaktorem naczelnym szkolnej gazety „Kontrast”. Cytując słowa dyrektora szkoły, Macieja Rydzewskiego: „Spotkania z ciekawymi ludźmi, autorytetami w swoim zawodzie są szczególnie ważne w życiu szkoły, ponieważ otwierają młodzieży nowe perspektywy i pozwalają inaczej niż na lekcjach spojrzeć na siebie i otaczający świat. To też ważny element w wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów z mniejszych miejscowości. Jak się okazuje nie trzeba mieszkać w Warszawie, aby spotkać się, a nawet uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez jednego z najlepszych polskich dziennikarzy”. Robert Mazurek spotkanie z kaliskimi licealistami zapamiętał jako bardzo miłe. Podkreślił, że warto zrobić wiele, by nie stracili zapału i chętnie się uczyli oraz uwierzyli w siebie. 

info: Marzena Halko-Noga

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: