Stok narciarski, tor do runmageddonu i skateplaza powstaną przy Strefie Aktywnego Wypoczynku

  • KW
  • 2016-10-13 10:51:58
Stok narciarski, tor do runmageddonu i skateplaza powstaną przy Strefie Aktywnego Wypoczynku
  • Foto: wizualizacje UM Szczecinek

Kilka lat temu miasto Szczecinek zmierzyło się z zagospodarowaniem zaniedbanego terenu przy osiedlu Kopernika. Po kilku miesiącach prac, na początku czerwca bieżącego roku, długo wyczekiwany, odnowiony obiekt został otwarty. Jak można było zauważyć podczas okresu letniego, Strefa Aktywnego Wypoczynku, bo tak nazwano miejsce, które powstało, cieszyła się sporym zainteresowaniem mieszkańców miasta, chętnie spędzających tam swój wolny czas. Jak się okazuje, to nie koniec atrakcji, w które ratusz planuje wyposażyć tą część miasta.

Już podczas oficjalnego otwarcia Strefy Aktywnego Wypoczynku padły deklaracje, że na niezagospodarowanej części terenu powstaną kolejne atrakcje dla mieszkańców. W szczecineckim ratuszu trwają właśnie prace projektowe nad skateplazą, stokiem narciarskim oraz torem do runmageddonu, czyli ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Skateplaza to rodzaj skate parku, o który od kilku lat zabiegają miłośnicy jazdy na rolkach, BMXach oraz deskorolce. Teraz to marzenie się spełni - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Szczecinku podpisał już umowę z projektantem i niebawem powinna wpłynąć propozycja projektu. Projekt będzie konsultowany ze środowiskiem, które będzie z niego korzystało. Jeśli chodzi o miejsce tego obiektu to były różne propozycje, jednakże ostatecznie wybrano teren przy Strefie Aktywnego Wypoczynku, a dokładnie naprzeciwko restauracji Mc'Donalds - wyjaśnia Zastępca Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji, Szymon Bibik i zaznacza, że skateplaza będzie miała powierzchnię około 700 m2 i zostanie oświetlona. Rozpoczęcie budowy planowane jest na 2017 rok.  

Oprócz tego miasto ma jeszcze inne pomysły na zagospodarowanie tej części miasta. Ciekawą propozycją jest wykorzystanie tak zwanej górki rynkowej. Możemy brać pod uwagę wykonanie tam wyciągu talerzykowego dla narciarzy. I wówczas po lekkim przeprofilowaniu górki, powstanie trasa zjazdowa wynosząca troszkę więcej niż 200 metrów. Sam orczyk miałby około 150 metrów. Biorąc pod uwagę dostępność do pewnych urządzeń wydaje mi się, że koszty byłyby nieduże, więc górka mogłaby być świetnie zagospodarowana. Byłby to świetny obiekt dla małych mieszkańców Szczecinka - mówi nam Daniel Rak, Zastępca Burmistrza Szczecinka.  

Na pozostałym terenie, między górką rynkową a skateplazą, powstać ma tor do runmageddonu. Coraz więcej mieszkańców bierze udział w różnych biegach z przeszkodami. Gdyby powstał taki tor, byłoby to świetne miejsce do ćwiczeń i nauki pokonywania przeszkód. Na pewno będziemy się w tej kwestii konsultować osobami, które się znają w tym temacie - podsumowuje D. Rak.

Komentarze (1)

czytelnik 2016-10-17 09:54

Już na początku lat 80 były plany wyciągu orczykowego oraz oświetlenia górki rynkowej , dodatkowo planowane były dwa tory saneczkowe dla dzieci (szkoły i przedszkola) a na dole miało być lodowisko , teraz w XXI wieku to powinno się tez pomyśleć o igielitowej nawierzchni dla narciarzy w lecie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: