Tegoroczne inwestycje OSiRu zakończone

  • KW
  • 2016-10-13 12:06:52
Materiał wideo:

Szczecinecki Ośrodek Sportu i Rekreacji w tym roku przeprowadził trzy duże inwestycje, które znacznie poprawiły stan obiektów sportowych w mieście. Mowa tu o remoncie kolejnej trybuny na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa, oświetleniu boiska treningowego oraz o wymianie nawierzchni boiska przy Gimnazjum nr 1 w Szczecinku.

Na początku wakacji informowaliśmy o rozpoczynających się inwestycjach obiektów należących do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Szczecinku. Najważniejsza dotyczyła instalacji oświetlenia boiska bocznego, dzięki któremu szczecineckie drużyny będą mogły trenować do późnych godzin wieczornych. Jeśli chodzi o oświetlenie boiska bocznego to czekamy jeszcze tylko na odbiory, które odbędą się za kilka dni. W poniedziałek oświetlenie zostało włączone po raz pierwszy i pierwsi trenujący mieli okazję przekonać się jak to wygląda - mówi nam Szymon Bibik, Zastępca Dyrektora OSiR. 

To, co bez wątpienia cieszy kibiców piłkarskich w Szczecinku, to wyremontowana kolejna trybuna, na której będzie można zasiąść już podczas następnego meczu MKP Szczecinek. Zakończona została także inwestycja związana z remontem boiska przy Gimnazjum nr 1. Na trybunie głównej stadionu zakończony został remont sektora B1 i B2. W poprzednich latach remontowaliśmy trybuny niezadaszone, czyli trybuny A i D. Wszystko jest zakończone i odebrane - dodaje Sz. Bibik. Natomiast remont boiska przy gimnazjum zakończył się w połowie września i wykonywała go firma z Poznania. Trzeba przyznać, że tegoroczne inwestycje były duże, dlatego też koszty ich realizacji były niemałe. Jak zaznacza nasz rozmówca, oświetlenie kosztowało około 195 tysięcy złotych, trybuny 240 tys. zł. oraz boisko 120 tys. zł.

Tegoroczne modernizacje obiektów OSiRu pozwolą na jeszcze efektywniejsze ich wykorzystanie, co niewątpliwie przełoży się na jeszcze większy rozwój sportu w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: