Walne Zgromadzenie Członków SzLOT. Zmiany we władzach stowarzyszenia

  • Redakcja TV Gawex
  • 2016-10-11 13:39:49
Walne Zgromadzenie Członków SzLOT. Zmiany we władzach stowarzyszenia
  • Foto: SzLOT

W czwartek, 6 października, odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. Podczas spotkania dokonano jedynie zmian w Zarządzie SzLOT, a dokładniej w osobie wiceprezesa. Propozycja zmian personalnych w Komisji Rewizyjnej nie spotkała się z akceptacją większości członków.

Z Zarządu Stowarzyszenia Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej został odwołany były prezes szczecineckiej Spółki Aqua-Tur Robert Duszyński. Jak podaje portal gk24.pl na jego miejsce władze Szczecinka zaproponowały Tomasza Merka, Prezesa Komunikacji Miejskiej w Szczecinku. Niestety kandydatura ta nie spotkała się z akceptacją członków stowarzyszenia i ostatecznie wiceprezesem SzLOT został Bogdan Ogrodowski.

Kolejne zmiany, które miały zajść podczas czwartkowego zgromadzenia, to te dotyczące komisji rewizyjnej, a mianowicie odwołanie jej przewodniczącego, Adama Wyszomirskiego. Taki punkt do obrad zgłosił Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas, argumentując swoją decyzję ''utratą zaufania'' do przewodniczącego. Ostatecznie jednak wniosek burmistrza w głosowaniu nie zyskał poparcia zebranych i w komisji nie dokonały się zmiany.

Z relacji osób obecnych na zgromadzeniu SzLOT wynika, że atmosfera była gorąca, a sam burmistrz miał zadeklarować chęć wystąpienia miasta Szczecinek ze Stowarzyszenia SzLOT. Nerwy włodarza ratusza łatwo zrozumieć, bo SzLOT to jeden z jego pomysłów na turystyczną promocję miasta i prowadzenie jego atrakcji. To Szczecinek płaci największą składkę (rocznie około 400 tys. zł) (...) Formalnie jednak miasto jest takim samym członkiem stowarzyszenia (jest ich ponad 20) jak osoba fizyczna, z jednym głosem na walnym - czytamy na http://www.gk24.pl. Podobną deklarację o odejściu ze stowarzyszenia miał złożyć syn burmistrza, Jakub Hardie-Douglas, reprezentujący Starostwo Powiatowe w Szczecinku. Niemniej jednak decyzje o rezygnacji z członkostwa w Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej miasta i powiatu należą do radnych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: