Jeździła szpitalną windą, piła piwo i oddawała mocz - tygodniowe interwencje strażników miejskich

  • KW
  • 2016-10-10 09:52:57
Jeździła szpitalną windą, piła piwo i oddawała mocz - tygodniowe interwencje strażników miejskich
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 3.10.2016 do 9.10.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 86 interwencji w stosunku do 105 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 28 zdarzeń, z czego w 26 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

3.10.2016 po godzinie 13:30 na dworcu PKS patrol straży miejskiej legitymował młodego mężczyznę, który spał na ławce będąc pod wpływem alkoholu. Po zakończeniu interwencji operator kamer w dalszym ciągu zwracał na niego uwagę, prowadząc obserwację za pomocą monitoringu. W pewnym momencie dosiadł się do niego drugi młody mężczyzna, który wykorzystując jego stan, okradł go. Widać było jak wyciąga mu z ubrania portfel, a następnie, po chwili spokoju, wyciągnął z portfela pieniądze, a portfel z powrotem włożył śpiącemu do kieszeni. Sprawcę strażnicy ujęli na ul. 28-go Lutego. Jak się okazało po rozmowie z poszkodowanym, ukradł on 150 zł. Złodziej został przekazany policji.

4.10.2016 około godziny 20:15 patrol straży miejskiej podejmował interwencję w szpitalu. Tam bezdomna alkoholiczka jeździła windą pijąc piwo i oddając mocz na podłogę windy. Była brudna i śmierdząca. Na miejscu okazało się, że jest to doskonale znana z wielu wcześniejszych interwencji bezdomna. Stała w windzie w kałuży moczu. Po wylegitymowaniu jej kobiecie nakazano posprzątać po sobie. Następnie zaczęła symulować chorobę więc strażnicy zaprowadzili ją na SOR, gdzie została zbadana przez lekarza. Po stwierdzeniu, że nic jej nie dolega została wyprowadzona z terenu szpitala. Po około godzinie ponowna interwencja z jej udziałem. Tym, razem do takiego samego zachowania dopuściła się w przychodni lekarskiej na ul. Polnej. Oddała tam mocz na podłogę, a następnie piła piwo. Z uwagi na jej wcześniejsze zachowania i czyny, których się dopuściła, wszystkie ośrodki dla bezdomnych w okolicy Szczecinka odmawiają jej przyjęcia. Kobieta została wyprowadzona z przychodni. Oczywiście w obu przypadkach zostaną na nią skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

9.10.2016 około godziny 8:40 na ul. Polnej patrol Straży Miejskiej ujawnił wybitą szybę w przystanku komunikacji miejskiej.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: