Podinsp. Andrzej Dziemianko oficjalnie objął stanowisko Komendanta KPP w Szczecinku

  • KW
  • 2016-10-07 14:26:52
Podinsp. Andrzej Dziemianko oficjalnie objął stanowisko Komendanta KPP w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

7 października o godzinie 13:00 w budynku Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się oficjalne wprowadzenie nowego komendanta jednostki podinspektora Andrzeja Dziemianko. W uroczystości między innymi udział wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie inspektor Jan Pytka, policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, władze powiatu szczecineckiego ze Starostą Krzysztofem Lisem, władze miasta, w tym Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, władze gmin, przedstawiciele instytucji oraz zaproszeni goście.

Przypomnijmy, pod koniec kwietnia br. na emeryturę udał się dotychczasowy komendant Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku inspektor Józef Hatała oraz jego zastępca inspektor Jarosław Galach. Pisaliśmy o tym w artykule: [WIDEO] Pożegnanie Komendanta Komendy Powiatowej Policji Józefa Hatały. Oficjalnie od 15 czerwca br. pełniącym obowiązki szefa szczecineckiej policji był podinspektor Andrzej Dziemianko, wówczas Naczelnik Prewencji i Ruchu Drogowego. Natomiast p.o. zastępcy był podinspektor Piotr Honc. 

Po ponad pięciu miesiącach od odejścia komendanta i jego zastępcy, 3 października 2016 roku został sporządzony rozkaz komendanta wojewódzkiego, mł. insp. Jacka Cegieły, w którym oficjalnie nowy komendant i zastępca zostali powołani. Podczas dzisiejszej uroczystości w budynku komendy nowy komendant oficjalnie objął stanowisko oraz przywitał się ze sztandarem.

W trakcie uroczystości prowadząca uroczystość Anna Matys, rzecznik prasowa KPP, przybliżyła sylwetkę podinsp. Andrzeja Dziemianko. Podinspektor Andrzej Dziemianko ma 52 lata. Służbę w policji rozpoczął w sierpniu 1991 roku w Komendzie Rejonowej Policji w Białogardzie. Cztery lata później przeniósł się do Szczecinka. W roku 2007 objął stanowisko komendanta Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie, a po 9 latach w KPP w Szczecinku został naczelnikiem Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego - mówiła rzecznik.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: