Uczniowie z Barwic w szczecineckiej jednostce policji

  • KW
  • 2016-10-08 13:15:31
Uczniowie z Barwic w szczecineckiej jednostce policji
  • Foto: KPP Szczecinek

Do Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Barwicach. Wyjazd uczniów do szczecineckiej jednostki miał przybliżyć i zweryfikować wyobrażenia drugoklasistów na temat służby policyjnej. Z tej też okazji rozstrzygnięty został konkurs plastyczny pn. „Praca policjanta”.

Na zajęciach szkolnych już od dłuższego czasu dzieciom przybliżana była tematyka związana z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Tym razem uczniowie dwóch klas drugich z Barwic przyjechali do Szczecinka, aby w murach Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku wysłuchać krótkiego wykładu na temat bezpieczeństwa. Później nastąpiło uroczyste wyłonienie laureatów konkursu plastycznego pn: „Praca policjanta”.

Liczne prace, które zostały zgłoszone do konkursu zaskoczyły starannością i zaangażowaniem. Uroczystego wręczenia nagród dokonał Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Szczecinku kom. Tomasz Bykowski, który zadecydował o nagrodzeniu nie tylko zwycięzców ale wszystkich uczniów za trud i serce, które włożyli w wykonanie swoich prac. Każdy uczestnik konkursu otrzymał grę planszową „Bezpieczna podróż” w ramach prowadzonej kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach” sfinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie - relacjonuje rzecznik prasowa KPP w Szczecinku, Anna Matys.

Ostatnim elementem zaskoczenia dla uczniów z Barwic było wykorzystanie wiedzy w praktyce, czyli spacer na skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną i pobliskie przejścia dla pieszych. Jak się okazało, wielu uczniów po raz pierwszy miało możliwość przechodzenia przez tak duże skrzyżowanie i przejście dla pieszych na drodze o tak dużym natężeniu ruchu. Na pożegnanie policjantki rozdały elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważną rolę odgrywają one zwłaszcza teraz – jesienią.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: