''Czerwony domek'' - wadium wpłacono, jednak chętny wycofał się z przetargu

  • KW
  • 2016-10-07 11:47:26
''Czerwony domek'' - wadium wpłacono, jednak chętny wycofał się z przetargu
  • Foto: TV Gawex

W czwartek (06.10) zakończył się kolejny przetarg, który miał wyłonić nowego właściciela nieruchomości zlokalizowanej w szczecineckim parku, tak zwanego ''czerwonego domku''. I choć potencjalny nowy właściciel wpłacił wadium, ostatecznie nie przystąpił do przetargu.

Przypomnijmy, właścicielem obiektu jest Spółka ZGM-TBS w Szczecinku. Obiekt zlokalizowany w szczecineckim Parku Miejskim, zwany ''czerwonym domkiem'' ma powierzchnię 235,22 m2. Został on wysiedlony z końcem 2015 roku. Nieruchomość powinna zostać teraz przeznaczona pod usługi turystyczne lub innego rodzaju usługi, gdyż plan zagospodarowania przestrzennego mówi o rezygnacji z funkcji mieszkaniowej, która była tam realizowana do końca 2015 roku. W ostatnim przetargu cena wywoławcza była już niższa niż poprzednio (400 tys. zł.) i wynosiła 354 tys. zł.

Wpłacono wadium, jednak ostatecznie osoba ta nie przystąpiła do przetargu, w związku z czym nie doszło do zbycia nieruchomości - informuje nas Tomasz Wełk, Prezes ZGM-TBS i zaznacza, że zostanie rozpisany kolejny przetarg, z tą samą ceną. Mieliśmy już kilka telefonów z zapytaniem czy obiekt udało się sprzedać, więc mamy nadzieję, że przy kolejnym postępowaniu przetargowym czerwony domek znajdzie swojego nowego właściciela - dodaje nasz rozmówca.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: