Teren po dworcu PKS przy ulicy Kaszubskiej ponownie sprzedany

  • KW
  • 2016-10-07 10:35:19
Teren po dworcu PKS przy ulicy Kaszubskiej ponownie sprzedany
  • Foto: TV Gawex

Spółka PKS w Szczecinku ponownie sprzedała teren po byłym dworcu PKS przy ulicy Kaszubskiej. Po nieudanej transakcji w czerwcu br. ogłoszono kolejny przetarg, do którego przystąpiła tylko jedna firma.

Przypomnijmy, budynek dworca został oddany do użytku w roku 1976. Początkowo plany były ambitne i dworzec miał obsługiwać nawet do 10 tysięcy pasażerów. Jednak przewozy autobusowe nie zyskały sobie popularności, kolejne połączenia zawieszano, a sam obiekt popadał w coraz większą ruinę. Ostatecznie latem roku 2014 dworzec przeniesiono na ul. Dworcową, w pobliże Dworca PKP, gdzie podróżni otrzymali trzy zadaszone wiaty. Nieużywany i niezabezpieczony dworzec stopniowo ulegał zniszczeniu i dewastacji przez odwiedzających go wandali. Najpierw zniknęły wszystkie zadaszenia, barierki i inne, metalowe konstrukcje. Potem systematycznie wybijano szyby i niszczono ściany. Wszelkie wcześniejsze próby sprzedaży obiektu nie powiodły się, więc ostatecznie budynek zburzono jesienią 2015 roku, a teren został wystawiony na sprzedaż.

Teraz, po roku od zburzenia, udało się znaleźć nowego właściciela. W postępowaniu prowadzonym przez Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinku spółkę z o.o. w Szczecinku w trybie przetargu pisemnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości niezabudowanej stanowiącej własność Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku Sp. z o.o. wpłynęła jedna oferta firmy URBANIAK INWESTYCJE SP. Z O.O. Charzykowy. Oferta ta została zaakceptowana przez właściciela nieruchomości pod względem zaproponowanej ceny. 

Na terenie przy ulicy Kaszubskiej najprawdopodobniej powstaną budynki mieszkalne.

Teren po dworcu PKS przy ulicy Kaszubskiej ponownie sprzedany

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: