Otwarcie ośrodka ruchu drogowego w Szczecinku z poparciem wicemarszałka

  • KW
  • 2016-10-06 14:09:26
Otwarcie ośrodka ruchu drogowego w Szczecinku z poparciem wicemarszałka
  • Foto: TV Gawex

Utworzenie filii Wojewódzkiego Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinku – to temat, o którym mówi się już od dawna. O realizację tego zadania usilnie zabiega Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis. Mając poparcie Urzędu Miasta, przedsięwzięcie to z dnia na dzień staje się coraz bardziej realne, ale nie do końca. Jak się okazuje, pomysł ten spodobał się także innym samorządom, które również rozpoczęły starania o utworzenie takiej filii na swoim terenie. O tym, na jakim etapie znajduje się obecnie to przedsięwzięcie poinformowano dziś (06.10) na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Jak pomysł dobry to natychmiast zyskuje on grono fanów i chętnych do jego przejęcia. Tak też się dzieje w chwili obecnej z utworzeniem filii Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinku. Przypomnijmy, nad Trzesieckiem mówiło się o tym już od bardzo dawna. W tym roku starania o zrealizowanie tego zadania w naszym mieście przybrały na sile i wizja posiadania takiej filii w naszym mieście z dnia na dzień stawała się coraz bardziej realna. Jednak jak się okazuje do pewnego momentu. Spotykamy się tutaj dlatego, że ta sprawa budzi spore emocje także poza Szczecinkiem (...). Wniosek o utworzenie WORD był przez nas badany pod kątem potrzeby oraz pod kątem ekonomicznym. Dzisiaj mamy już wszystko zbadane i wiemy jakie są koszty uruchomienia filii oraz jakie byłyby ewentualne zyski z tego tytułu - mówił podczas dzisiejszej konferencji Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego.

O swojej dobrej woli i poparciu dla tego zadania właśnie w Szczecinku, zapewnili na dzisiejszej konferencji Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj oraz Radny Sejmiku Wojewódzkiego Adam Wyszomirski. My jesteśmy zdeterminowani, aby taki ośrodek powstał właśnie w Szczecinku z jednego podstawowego powodu - przede wszystkim dotyczy to części ekonomicznej, czyli tego, że prawie 800 tysięcy złotych ucieka z naszego województwa w stronę województwa wielkopolskiego. Dodatkowo chodzi też o logistykę i położenie miasta w tak dobrej lokalizacji - wyjaśniał Adam Wyszomirski, Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Jego zdaniem ten projekt jest tak zaplanowany i wyliczony, że żadnych pieniędzy nie trzeba będzie do tego dokładać.

Jak powiedział Tomasz Sobieraj, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, to właśnie wsparcie powiatu i miasta sprawia, że oferta Szczecinka jest najbardziej atrakcyjna. Lada dzień wyjdzie z ZORDu do Starosty Lisa pismo, aby jego deklaracje zostały także poparte przez Radę Powiatu - dodał wicemarszałek.

Oczywiście, ryzyko, że te starania mogą nie przynieść rezultatu jest w jakimś tam stopniu realne, jednak Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj zapewnił, że wraz z Radnym Sejmiku Adamem Wyszomirskim, jak również Członkiem Zarządu Robertem Grzywaczem, dołożą wszelkich starań, aby to zadanie było realizowane właśnie w Szczecinku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: