Policjanci skontrolowali rowery uczniów. Na 40 tylko 13 posiadało obowiązkowe wyposażenie

  • KW
  • 2016-10-06 09:02:04
Policjanci skontrolowali rowery uczniów. Na 40 tylko 13 posiadało obowiązkowe wyposażenie
  • Foto: KPP Szczecinek

Na 40 skontrolowanych rowerów tylko 13 posiadało obowiązkowe wyposażenie. To efekt działań policjantów ze szczecineckiej jednostki.

Tym razem policyjnym obiektem zainteresowania stały się rowery pozostawione przez uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku, przed budynkiem szkoły. Wszyscy dobrze wiedzą, że o bezpieczeństwie na drodze decyduje nie tylko znajomość przepisów, ale przede wszystkim sprawny, w tym przypadku, rower. Podczas kontroli okazało się, że wielu rodziców zapomniało sprawdzić w jakim stanie technicznym jest rower jego dziecka: niesprawne hamulce, zużyte ogumienie, to pierwsze z przyczyn, które mogą zadecydować o zaistnieniu zdarzenia drogowego. Dlatego by pomóc rodzicom w rozwiązaniu tego problemu szczecineccy policjanci skontrolowali rowery uczniów z „siódemki” a w przypadku ujawnienia wszelkich nieprawidłowości na ręce rodziców pozostawili informację, by rodzic w trosce o bezpieczeństwo swojego dziecka usunął usterki - informuje Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

W doposażeniu roweru swojego dziecka ma pomóc „Poradnik Rowerzysty”, który jest broszurową publikacją wydaną w ramach kampanii „Ekologicznie na dwóch kółkach”, sfinansowaną ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej w Szczecinie. W związku, z tym że takie akcje prowadzone będą również w innych miejscach na terenie Szczecinka policja przypomina wszystkim zwolennikom rowerowej jazdy jak powinien być wyposażony rower:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: