Monotematyczna sesja Rady Miasta o szczecineckim szpitalu

  • KW
  • 2016-10-03 14:42:17
Monotematyczna sesja Rady Miasta o szczecineckim szpitalu
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek 3 października w szczecineckim ratuszu odbyła się sesja Rady Miasta Szczecinek. Było to nadzwyczajne spotkanie, zwołane na prośbę Burmistrza Miasta Jerzego Hardie-Douglasa, a dotyczyło ono działania Spółki Szpital w Szczecinku.

Jak zaznaczył burmistrz w swoim przemówieniu, na temat opieki zdrowotnej mówi się o wiele częściej na sesjach Rady Powiatu, dlatego postanowiono ten temat podjąć także na sesji Rady Miasta. Na pewno musimy częściej mówić o opiece zdrowotnej, a tym bardziej o naszej szczecineckiej lecznicy, czyli o Szpitalu w Szczecinku i lecznictwie specjalistycznym. Jakość opieki zdrowotnej jest jednym z najważniejszych elementów bezpieczeństwa mieszkańców - mówił Jerzy Hardie -Douglas i zaznaczył, że w grudniu br. minie 8 lat od momentu wejścia miasta do utworzonej przez powiat szczecinecki Spółki Szpital w Szczecinku. Według burmistrza pieniądze z miasta, które zostały przekazane do spółki w momencie jej powstania, a także zmiana jej statusu ze szpitala publicznego na spółkę sprawa handlowego prowadzącą szpital niepubliczny pomogły w tym, aby lecznica nad Trzesieckiem nadal istniała. Dzięki zrozumieniu radnych oraz zabezpieczaniu przez miasto i powiat każdego roku znacznych środków, szpital od 7 lat jest konsekwentnie rozbudowywany i modernizowany. W sumie zainwestowaliśmy w niego już 30 milionów złotych. W tym czasie jakość leczenia znacznie się podniosła. Obecnie w Szczecinku mamy ośrodek o wszystkich cechach placówki specjalistycznej. Jest to o tyle ważne, że do podobnej musimy jeździć około 70 kilometrów - wyjaśniał burmistrz.

Po przypomnieniu historii szpitala przez burmistrza i informacji dotyczących środków finansowych, które zostały zainwestowane w szczecinecki szpital przez miasto i powiat, głos zabrał Prezes Spółki Radosław Niemiec, który przy pomocy prezentacji zaprezentował zebranym jak funkcjonuje szpital, z jakimi problemami się boryka, a także jakie inwestycje są tam prowadzone. Strata wygenerowana przez spółkę w pierwszym półroczu 2016 roku jest dużo mniejsza, niż w analogicznym okresie do roku 2015. Jeśli NFZ zapłaci nam za nadwykonania, to szpital zanotuje nawet niewielki zysk – mówił Radosław Niemiec.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: