Strefa Aktywnego Wypoczynku: chowali się do toalety, z której wracali coraz bardziej pijani

  • KW
  • 2016-10-03 10:46:15
Strefa Aktywnego Wypoczynku: chowali się do toalety, z której wracali coraz bardziej pijani
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 26.09.2016 do 2.10.2016 r. strażnicy miejscy podjęli 116 interwencji w stosunku do 138 osób. Za pomocą kamer monitoringu ujawniono 27 zdarzeń, z czego w 25 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

26.09.2016 około godziny 9:00 strażnicy na prośbę MOPS przewieźli jednego z ich podopiecznych do ośrodka dla bezdomnych w Przeradzi. Na miejscu okazało się, że podopiecznego trzeba było znieść na noszach z trzeciego piętra, gdyż nie poruszał się o własnych siłach.

26.09.2016 r. około godziny 18:45 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, iż z jednego mieszkania wydobywają się krzyki starszej kobiety wzywającej pomocy. Patrol, który udał się na miejsce potwierdził zgłoszenie, ale w związku z brakiem uprawnień do podejmowania tego typu interwencji na miejsce został wezwany patrol policji, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

28.09.2016 około godziny 13:25 strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce wycieku oleju na jezdnię. Na prośbę PSP kierowali tam ruchem drogowym umożliwiając utylizację plamy oleju przez strażaków.

28.09.2016 około godziny 23:40 operator kamer monitoringu wizyjnego zaobserwował grupę młodych osób jadących rowerami, którzy jak widać na filmach nie posiadają nawet podstawowej wiedzy na temat przepisów ruchu drogowego. Jadąc od strony ul. Bohaterów Warszawy do ulicy Wyszyńskiego jechali jezdnią pomimo zakazu poruczania się po niej rowerami, jeździli cała szerokością jezdni, przejeżdżali przez przejścia dla pieszych pomimo zakazu poruszania się po nich rowerami, przejeżdżali przez linię podwójną ciągłą, jeździli niezgodnie z kierunkiem obowiązującej jazdy czy przejeżdżali przez skrzyżowania pomimo czerwonego światła sygnalizatora. Na widok strażników uciekali. Przy wieży ciśnień zostało ujętych dwóch z tych rowerzystów natomiast pozostała trójką przyszła sama po porzucone przez nich rowery. Jeden z zatrzymanych rowerzystów okazało się, że jest uciekinierem z zakładu wychowawczego, który powinien tam trafić z powrotem. Na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano nieletnich wraz tym, który był poszukiwany.

29.09.2016 około godziny 23:00 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję na ul. Polną do grupy osób, które miały rozwalać kosze na śmieci a lodówkę miały wyrzucić na ulicę. Patrol, który udał się na miejsce wśród opisanych osób zastał młodą kobietę, która odpowiadała podanemu rysopisowi, a na widok strażników zaczęła uciekać. Okazało się, ze jest to nieletnia pod wpływem alkoholu. Dziewczyna została przekazana policji.

30.09.2016 około godziny 22:45 operator monitoringu wizyjnego zauważył w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika dwie młode osoby, kobietę i mężczyznę, którzy spożywali tam alkohol. Chowali się do znajdującej się tam toalety, a z stamtąd wracali coraz bardziej pijani. Patrol, który udał się na miejsce wylegitymował parę. Była to osiemnastolatka i siedemnastolatek. Z uwagi na to, że nieletni nie zamieszkuje w Szczecinku na miejsce został wezwany patrol policji, któremu przekazano nieletniego.

30.09.2016 około godziny 17:40 strażnicy zostali wezwanie do rannego łabędzia zaplatanego w żyłkę. Na miejscu zastano zgłaszające wraz z tym łabędziem. Zgłaszającego wraz z łabędziem przewieziono do lecznicy dla zwierząt.

Komentarze (1)

/czytelnik/ 2016-10-03 14:43

skoro nie macie uprawnień to po co się chwalić ? czym tu się chwalić, że tyłek ruszyliście? Wow! Brawo....

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: