Koszalin. Działania policjantów w miejscach wskazanych na mapie zagrożeń

  • KW
  • 2016-10-03 10:10:44
Koszalin. Działania policjantów w miejscach wskazanych na mapie zagrożeń
  • Foto: KMP Koszalin

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie przeprowadzili na terenie Koszalina działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa. Tym razem patrole skierowane zostały w miejsca naniesione przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jako te, gdzie kierowcy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Uruchomiona 20 września br. aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala każdemu obywatelowi przekazać informację o niepokojącym go zjawisku z zakresu bezpieczeństwa. Następnie otrzymane zgłoszenie dociera do Policji i jest weryfikowane.

Punkty kontrolne zlokalizowane zostały w miejscach wskazanych przez mieszkańców za pośrednictwem mapy zagrożeń tj. przy ul. Władysława IV, gdzie według zgłoszenia kierowcy przekraczają dozwolona prędkość oraz przy ul. Chrzanowskiego, gdzie mają stać nieprawidłowo zaparkowane pojazdy.

W wyniku podjętych działań mundurowi nałożyli 13 mandatów karnych na kierujących za przekroczenie dozwolonej prędkości oraz wystawili 25 wezwań dla kierowców, którzy nieprawidłowo zaparkowali swoje pojazdy. Kontrole przeprowadzane przez koszalińską drogówkę w miejscach wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa będą odbywały się cyklicznie.

info: sierż. Beata Gałka/PK

Komentarze (1)

emil 2016-10-08 08:38

po co komu taka mapa jak człowiek zaznacza punkt w którym retorycznie piją a po chwili punkt jest skasowany.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: