Po alkoholu doprowadzili do zdarzeń drogowych

  • KW
  • 2016-10-02 14:39:29
Po alkoholu doprowadzili do zdarzeń drogowych
  • Foto: TV Gawex

W minionym tygodniu na terenie Koszalina doszło do dwóch niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W obu przypadkach sprawcami byli nietrzeźwi kierowcy. Za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

We wtorek popołudniu dyżurny otrzymał informację od przypadkowego świadka o tym, że na ul. Gnieźnieńskiej samochód uderzył w przydrożny słup. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w Koszalinie. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 50-letni kierowca forda stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu  i uderzył w lampę oświetleniową. Już na pierwszy "rzut oka" widać było, że mężczyzna najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Policjanci przeprowadzili badanie alkotestem, które wykazało u kierującego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W trakcie dalszego sprawdzenia w policyjnych systemach wyszło na jaw, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Do kolejnego zdarzenia doszło w Koszalinie na ul. Słowiańskiej. Z relacji świadków wynika, że 63-latek kierujący pojazdem marki peugeot nagle zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie. Jak się później okazało, wynik badania przeprowadzonego przez policjantów wykazał u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. 

Sprawami zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z kodeksem karnym może grozić do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 50-latek odpowie za kierowanie samochodem pomimo aktywnego zakazu.

info: sierż. Beata Gałka/AG

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: