Holenderscy nauczyciele z wizytą w Szczecinku

  • KW
  • 2016-10-02 10:31:40
Holenderscy nauczyciele z wizytą w Szczecinku
  • Foto: M. Ludewicz/UM Szczecinek

Delegacja ze szkoły Steenspil w holenderskiej gminie Bergen op Zoom oraz przedstawiciele od lat współpracującego z Urzędem Miasta stowarzyszenia Jumelage gościli w Szczecinku. Celem ich przyjazdu była wymiana doświadczeń oraz nawiązanie kontaktów między nauczycielami pracującymi w Holandii i Polsce, a także rozmowy na temat przypadającego na przyszły rok jubileuszu 25-lecia współpracy obu samorządów.

W czwartek Holendrzy mieli okazję wizytować Zespół Szkół im. Jana II Sobieskiego przy ul. Wiatracznej. Zorganizowano tam Europejski Dzień Języków Obcych, którego głównym punktem był wielonarodowy koncert - relacjonuje Mateusz Ludwiecz, rzecznik prasowy UM Szczecinek. Przed koncertem Marian van Zuilen i Sabina Kawan, nauczycielki z Bergen op Zoom spotkały się z pedagogami ze Szczecinka. Jesteśmy tu pierwszy raz i wszystko bardzo nam się podoba. Liczymy, że między naszymi szkołami uda się nawiązać stałą współpracę – mówiły zgodnie Marian van Zuilen i Sabina Kawan.

Z kolei w piątek delegacja, w której skład weszli także Cees Steevens oraz Riet i Rob Franssen, odwiedziła Burmistrza Szczecinka, Jerzego Hardie-Douglasa. Wstępnie ustalono, że obchody przyszłorocznego jubileuszu w naszym mieście odbędą się w ostatni weekend maja. W Holandii zaplanowano je natomiast dwa tygodnie później - dodaje M. Ludewicz. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: