27-metrowa wieża stanie przy kościele św. Krzysztofa w Szczecinku

  • KW
  • 2016-09-30 13:40:45
27-metrowa wieża stanie przy kościele św. Krzysztofa w Szczecinku
  • Foto: TV Gawex

Pierwsze prace budowlane nad kościołem pod wezwaniem Świętego Krzysztofa w Szczecinku rozpoczęły się w 2006 roku. Po czterech latach od tego czasu odprawiono tam pierwszą mszę świętą. Natomiast w sierpniu bieżącego roku rozpoczął się kolejny etap budowy, czyli wieża kościelna.

Parafia św. Krzysztofa w Szczecinku jest najmłodszą w mieście, gdyż została ona powołana do istnienia w 2001 roku. Pomimo tego, że liczy sobie ona już 15 lat, wciąż trwają prace budowlane nad samym kościołem. Od sierpnia tego roku rozpoczął się kolejny etap prac budowlanych i dlatego przy świątyni pojawiło się rusztowanie. Budowa kościoła trwa już 10 rok. Wyposażony jest on w minimalne sprzęty, jest niewykończony, także jeśli chodzi o bryłę - wyjaśnia ks. Bogusław Matusik, Proboszcz Parafii pw. św. Krzysztofa w Szczecinku. Brakującym elementem jeśli chodzi o bryłę jest wieża, której budowa rozpoczęła się w sierpniu br.

Inwestycja dotycząca wieży kościoła to koszt około 200 tysięcy złotych. Jeśli pogoda dopisze, a środki finansowe będą wystarczające, prace budowlane nad tą częścią kościoła zakończą się w listopadzie bieżącego roku. Wieża będzie sięgała 27 metrów, czyli od szczytu kościoła, który ma 13 metrów, jeszcze raz tyle plus krzyż, czyli całe zwieńczenie. Wieża będzie tylko elementem ozdobnym, nie będzie to wieża widokowa - dodaje ks. Bogusław Matusik.

Na kolejny rok parafia zaplanowała już kolejny etap prac, którym będzie wykończenie elewacji całej bryły kościoła.

Komentarze (3)

ika 2016-09-30 17:42

Zbędna "ozdoba" za 200 tys., bo przecież dzwon nie będzie tam umieszczony!!!

olo 2016-10-01 10:58

Jak Cię boli to się odwróć i nie patrz

ika 2016-10-01 16:56

A co za twoje składki? Bo do mnie do domu co miesiąc przychodzą po daninę!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: