''Przez Rio do Barwic'', czyli wielkie skakanie po raz jedenasty

  • KW
  • 2016-10-05 12:26:05
''Przez Rio do Barwic'', czyli wielkie skakanie po raz jedenasty
  • Foto: Archiwum TV Gawex

6 października 2016 r. w Barwicach odbędzie się XI Ogólnopolski Halowy Konkurs Skoku Wzwyż pod patronatem Starosty Powiatu Szczecineckiego. Hasło konkursu to „Wielkie skakanie w małych Barwicach”, które tak określiła barwicki konkurs TVP Szczecin.

Barwickie skoki mają charakter konkursu integracyjno – pokazowego. To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku wzwyż w kraju, w którym można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi. Do Barwic po raz kolejny przyjadą najlepsi skoczkowie wzwyż w kategorii kobiet i mężczyzn oraz mistrzowie, finaliści Polski, Europy oraz Świata w różnych kategoriach wiekowych. W związku z rokiem paraolimpijskim i olimpijskim barwickie skoki odbywać się będą pod nazwą „Przez Rio do Barwic”. Z całą pewnością gwiazdami tegorocznego konkursu będą paraolimpijczycy oraz olimpijczycy reprezentujący Polskę w Rio de Janeiro 2016.

Swój udział startu w Barwicach potwierdzili: Maciej Lepiato złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu w 2012 raz Rio 2016, Łukasz Mamczarz brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu 2012 oraz czwarty skoczek w Rio 2016 oraz Wojciech Theiner uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. W Barwickim konkursie ponadto wystartują czołowi skoczkowie wzwyż w Polsce w różnych kategoriach wiekowych (finaliści, medaliści mistrzostw Europy Świata). Po raz kolejny zobaczymy bardzo lubianego w Barwicach najlepszego polskiego weterana skoku wzwyż, 62 – letniego Dariusza Bednarskiego (wielokrotnego medalistę mistrzostw Europy i Świata). Konkurs w Barwicach będzie dla niego ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata Weteranów, które odbędą w dniach Australii pod koniec października 2016 r.

Dotychczasowy rekord barwickiego konkursu w kategorii mężczyzn wynosi 220 cm., ustanowiony został przez Piotra Ślebodę. W kategorii kobiet rekordzistką jest Aneta Rydz 178 cm. Tak jak podczas poprzednich konkursów skoku wzwyż każdy z widzów będzie miał możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia ze skoczkami oraz obejrzenia i założenia „jeszcze ciepłego” złotego medalu Igrzysk Paraolimpijskich. Tegoroczny konkurs skoku wzwyż w Barwicach powinien być bardzo atrakcyjny i emocjonujący. Udział w konkursie tak dużej liczby wybitnych skoczków wzwyż w jednym miejscu i czasie nie zdarza się często. Z całą pewnością zaproszeni skoczkowie pokażą wielkie sportowe widowisko, które warto zobaczyć. Ogromną wartością i siłą barwickiego konkursu jest niesamowita oraz niepowtarzalna atmosfera, którą tworzy licznie zgromadzona publiczność.

Konkurs odbędzie się 6 października 2016 r. w hali sportowej Zespołu Szkół o godz. 18:00. Od godz. 14:30 odbędzie się konkurs dla dzieci i młodzieży z województwa zachodniopomorskiego. Wstęp dla publiczności na konkurs jest bezpłatny. Sponsorem strategicznym jest firma Kronospan.

                                                                                      info: Organizator konkursu, Mariusz Kieling

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: