Policjantki z wizytą w Przedszkolu Krasnoludek

  • KW
  • 2016-09-27 08:47:01
Policjantki z wizytą w Przedszkolu Krasnoludek
  • Foto: TV Gawex

W poniedziałek (26.09) przedszkolaków z Przedszkola Niepublicznego Krasnoludek w Szczecinku odwiedziły policjantki ze szczecineckiej komendy.

Przez cały wrzesień policjanci ze szczecineckiej jednostki spotykają się z przedszkolakami i pierwszoklasistami w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły". W ten sposób mundurowi promują zasady właściwego poruszania się po drogach i ulicach, a tym samym starają się u najmłodszych budować wizerunek osoby godnej ich zaufania. Spotkania z najmłodszymi mieszkańcami Szczecinka są podsumowaniem zajęć, które od początku września w każdym z przedszkoli dotyczą bezpieczeństwa na drodze. Jak ważne jest zachowanie dzieci na ulicy wiedzą nie tylko panie przedszkolanki i policjanci ale przede wszystkim rodzice, którzy odbierając swoje pociechy z przedszkola mają sposobność porozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie i właściwym zachowaniu nie tylko na drodze - mówi Anna Matys, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.

Podczas każdego spotkania dzieci bardzo chętnie dzielą się wiedzą na temat bezpieczeństwa i własnymi przeżyciami, które nie zawsze stawiają rodziców w dobrym świetle. Przybliżenie policyjnej pracy związanej z bezpieczeństwem na drodze sprawia, że dzieci są świadome tego na czym będzie polegać np. policyjna kontrola drogowa i jakie zachowania sprawią, że zminimalizują możliwość wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia na drodze.

Podczas zajęć prowadzonych w Przedszkolu Niepublicznym Krasnoludek policjantki wręczały najmłodszym elementy odblaskowe, tłumacząc przy tym, jak ważne jest być widocznym dla innych użytkowników drogi. Każdy z maluchów obiecał, że wręczony element będzie nosił wychodząc na spacer czy idąc do przedszkola. Elementy odblaskowe zostały sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach kampanii "Ekologicznie na dwóch kółkach" - podsumowuje Anna Matys.

Na koniec spotkania panie w mundurach wcieliły wiedzę w praktykę i wspólnie z przedszkolakami udały się na przejście dla pieszych.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: