Energa Cup. Siatkarki po raz kolejny rywalizowały w Bobolicach

  • KW
  • 2016-09-26 14:52:21
Energa Cup. Siatkarki po raz kolejny rywalizowały w Bobolicach
  • Foto: TV Gawex

W dniach 23-25 września 2016. w Hali Widowiskowo – Sportowej przy ulicy Głowackiego w Bobolicach odbył się TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ KOBIET ENERGA CUP - BOBOLICE 2016, który stał się już swego rodzaju tradycją w tym mieście. Turniej jest również upamiętnieniem nadania Gimnazjum imienia Agaty Mróz – Olszewskiej – w tym roku obchodzona jest V rocznica oraz 10-lecie funkcjonowania Hali Widowiskowo-Sportowej. Na tegorocznej edycji pojawiły się takie gwiazdy piłki siatkowej jak – mistrz Polski- CHEMIK POLICE, KS „PAŁAC” BYDGOSZCZ, LEGIONOVIA LEGIONOWO oraz PTPS PIŁA.

Historia tego turnieju jest ściśle powiązana z nadaniem imienia Gimnazjum w Bobolicach sławnej siatkarki Agaty Mróz- Olszewskiej. Jednak wówczas żaden z organizatorów nie przypuszczał, że ten turniej urośnie do takiej rangi i będą na niego przybywały najlepsze polskie drużyny. Turniej Piłki Siatkowej Kobiet Energa Cup jest również ogromnym przedsięwzięciem dla miasta, gdyż za jego sprawą Bobolice stały się ważnym ośrodkiem piłki siatkowej na sportowej mapie Polski. Od kilku lat bobolickie wydarzenie to także jedno z ważniejszych wydarzeń siatkarskich w województwie zachodniopomorskim.

Zwyciężczyniami w tegorocznym turnieju były siatkarki z Chemika Police, które pokonały Pałac Bydgoszcz 3:1 i tym samym Policzanki z kompletem zwycięstw zdobyły pierwsze miejsce w Energa Cup Bobolice 2016. Niedzielne spotkanie było trzecim w bobolickim turnieju. Wcześniej mistrzynie Polski pokonały Legionovię Legionowo i PTPS Piła.

Obszerna relacja z wydarzenia już dzisiaj, 26 września w programie lokalnym TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: