Kradł torebki kobietom modlącym się w koszalińskiej katedrze

  • KW
  • 2016-09-26 10:45:50
Kradł torebki kobietom modlącym się w koszalińskiej katedrze
  • Foto: TV Gawex

Sprawca zuchwałych kradzieży, do których doszło w Katedrze w Koszalinie został w czwartek (22.09) przesłuchany przez policjantów z komisariatu przy ul. Krakusa i Wandy w Koszalinie. Mężczyzna dwukrotnie wykorzystał moment zadumy i skupienia modlących się kobiet, aby sięgnąć po ich torebki. Teraz grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszej kradzieży doszło w niedzielę, 18 września. Kobieta straciła torebkę, z którą przyszła do koszalińskiej katedry, gdy uczestniczyła w modlitwie. Poruszona zdarzeniem nie potrafiła jednak wskazać żadnych szczegółów, twierdząc, że swoje rzeczy straciła z oczu tylko na chwilę.

Trzy dni potem sprawca pojawił się w katedrze ponownie. Usiadł w ławce za wytypowaną kobietą. Gdy ta oddawała się modlitwie ponownie wykorzystał moment i zabrał torebkę. Na szczęście pokrzywdzona zorientowała się do czego doszło i w ostatniej chwili, gdy złodziej praktycznie wychodził z kościoła, podniosła alarm i wybiegła za 21-latkiem. Mężczyzna został ujęty przez przechodzącą w pobliżu katedry inna kobietę, po czym na miejsce wezwano policjantów. Funkcjonariusze dokonali jego zatrzymania i zwrócili pokrzywdzonej jej rzeczy.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Koszalinie przedstawili 21-latkowi zarzuty kradzieży torebek. W wyniku podjętych w sprawie czynności odzyskali także dokumenty należące do kobiety okradzionej za pierwszym razem. Ustalili ponadto, że zatrzymany czterokrotnie posłużył się kartą płatniczą pokrzywdzonej dokonując zakupów i regulując rachunki w koszalińskich lokalach. Do wszystkich zarzucanych czynów 21-latek się przyznał. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

info: nadkom. Urszula Tartas/AG

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: