Wspomnienia z wakacji

  • KW
  • 2016-09-26 10:05:34
Wspomnienia z wakacji
  • Foto: UM Świdwin

W lipcu grupa 50 uczniów ze świdwińskich szkół, wraz z wychowawcami p. Agnieszką Perskiewicz, p. Edytą Pietrucik i p. Mariolą Skoczylas, wyruszyła na górską wyprawę, której organizatorem był Urząd Miasta Świdwin.

Celem podróży była malownicza kraina Murzasichle położona u podnóża Tatr. Po 13 godzinach podróży „Wesołym autobusem” dotarliśmy do pensjonatu „U Hajduka”, gdzie p. Maria Czekała na nas z gorącą kolacją. Rankiem, do naszych okien zapukał Śpiący Rycerz. Od tego momentu rozpoczęła się nasza przygoda z górami.

Każdego dnia odkrywaliśmy ich nowe oblicze. Nasze wędrówki okupione były wysiłkiem, bólem nóg i zmęczeniem jednak dotarcie do celu dawało nam ogromną satysfakcję i motywowało do kolejnych wypraw.

A były to:

- wejście na Gubałówkę, spacer Polaną Szymoszkową i wypoczynek w basenach termalnych,

- zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Tatr u podnóży Kasprowego Wierchu oraz wejście do Pustelni Brata Alberta,

- Zakopane – zwiedzanie miasta – skocznie narciarskie i zakupy na Krupówkach,

- wizyta w Izbie Regionalnej – wysłuchanie opowieści bacy o starym Podhalu i życiu górali,

- piesze wycieczki po szlakach wokół Murzasichle – Tatrzański Park Narodowy.

Czas spędzony na kolonii, był dla nas okazją do usłyszenia wielu ciekawych historii i poznania wspaniałych, życzliwych ludzi. Po 12 dniach pełni wrażeń, cało i zdrowo wróciliśmy do domów za co dziękujemy Urzędowi Miasta Świdwin i TKKF Szczecin. Wszystkim dzieciom z grup „Lamorożców”, „Świdwiniaków” i „Letnich wariacji” życzymy powodzenia i wytrwałości w nowym roku szkolnym.

info: wychowawcy, UM Świdwin

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: