Komunikacja Miejska w Szczecinku świętuje 60 urodziny

  • KW
  • 2016-09-23 14:58:03
Komunikacja Miejska w Szczecinku świętuje 60 urodziny
  • Foto: TV Gawex

60 urodziny świętowała dzisiaj (23.09) Komunikacja Miejska w Szczecinku. Z tej okazji zarząd spółki spotkał się z pracownikami i Burmistrzem Jerzym Hardie-Douglasem.

Pierwsze autobusy na ulice naszego miasta wyjechały we wrześniu 1956 roku. W latach 60. komunikacja publiczna bardzo szybko się rozwijała, poza zakupem nowego taboru na przystankach zaczęły się też pojawiać ławki i wiaty – opowiadał Tomasz Merk, dyrektor zarządu KM. Prawdziwy przełom nastąpił jednak w latach 90. To właśnie wtedy oficjalnie powstała nasza spółka, a inwestycje w nowe autobusy były coraz bardziej znaczące. Ten okres to jednak także spadek liczby pasażerów w związku z pojawianiem się coraz większej liczby samochodów. Wtedy przewoziliśmy jeszcze około 5 milionów mieszkańców rocznie. Dziś ta liczba jest już o połowę mniejsza – dodał.

Prezes Merk wyliczał też usługi komercyjne, w które zaangażowana jest spółka. To między innymi prowadzenie stacji paliw, wynajem autobusów turystycznych, prowadzenie okręgowej stacji kontroli pojazdów czy myjni samochodowej. KM odpowiada też za żeglugę śródlądową w Szczecinku zapewniając obsługę tramwajom wodnym. Dzięki temu możemy dywersyfikować nasze źródła dochodu i poprawić wyniki finansowe spółki – podsumował.

Życzenia z okazji jubileuszu wszystkim pracownikom spółki złożył także Jerzy Hardie-Douglas, Burmistrz Szczecinka. Przede wszystkim dziękuję wam za codzienną pracę i zaangażowanie. Wasza zajęcie to swego rodzaju misja, która z pewnością nie jest łatwa. Tym bardziej należą się wam słowa uznania - mówił Burmistrz Hardie-Douglas. I obiecując, że w przyszłym roku pracownicy otrzymają uzgodnione wcześniej podwyżki, wyznaczał kierunki rozwoju KM. Przyszłość to bez wątpienia autobusy elektryczne. Im szybciej je kupimy, tym lepiej dla spółki i samego miasta. Kolejne lata będą więc czasem modernizacji taboru w Szczecinku. Jestem przekonany, że w związku z tym praca w spółce będzie dawała wiele satysfakcji i zadowolenia.

Na koniec dzisiejszej uroczystości wszyscy obecni przy kawie i ciastku mieli okazję powspominać minione lata i porozmawiać o wyzwaniach stojących przed KM.   

info: M. Ludewicz/UM Szczecinek

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: