Szczecineccy tenisiści na turnieju w Szczecinie

  • KW
  • 2016-09-22 13:01:53
Szczecineccy tenisiści na turnieju w Szczecinie
  • Foto: Józef Szpakowski

Podczas zawodowego turnieju PEAKO w Szczecinie, rozgrywane są równolegle turnieje dla artystów, VIP-ów oraz dzieci do lat 10. Corocznie w tej rywalizacji uczestniczą młodzi tenisiści Szczecineckiego Towarzystwa Tenisowego.

Współzawodnictwo odbywa się poprzez liczne konkurencje i grę na pełnym polu. Dobra zabawa, obserwacja zawodowych tenisistów na żywo, autografy oraz zdjęcia z idolami, to główne powody pojawienia się naszych dzieci na kortach przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Wyjazd na turniej PEKAO to nie jedyne przedsięwzięcie STT tego typu w tym roku.

W marcu, 45-cio osobowa grupa tenisistów, obserwowała w Gdańsku mecz Pucharu Davisa Polska-Argentyna a w kwietniu w Inowrocławiu mecz Fed Cup Polska-Tajlandia. Obecnie trwają negocjacje co do spotkania w październiku w Puszczykowie k/Poznania z Angelique Kerber. Dla tych, którzy nie znają w/w tenisistki, mieszkanki Puszczykowa a obywatelki Niemiec, przypominamy, że w tym roku, zdobyła I miejsce Australian Open, II miejsce w Wimbledonie, II miejsce na Igrzyskach olimpijskich w Rio, I miejsce w US Open w grze pojedynczej. Od 12.09.2016 r. nr I w rankingu kobiet WTA.

Na zdjęciu: trener Sławomir Gaca z tenisistami ze Szczecinka oraz Jerzym Janowiczem.


info: Józef Szpakowski

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: